Pesti Srácok

Az Alkotmányvédelmi Hivatalhoz fordult Tényi István az Anonymus-videóban elhangzottak miatt

Az Alkotmányvédelmi Hivatalhoz fordult Tényi István az Anonymus-videóban elhangzottak miatt

Közérdekű bejelentést tett az Alkotmányvédelmi Hivatalnál Tényi István az Anonymus legutóbbi videójában elhangzottakkal összefüggésben. A nyilvánosságra került hangfelvételen Gansperger Gyula arról beszél, az ellenzéki politikai pártokat külföldi erők, köztük amerikai nagytőkések támogatják, azzal a céllal, hogy befolyást szerezzenek Magyarországon. Gansperger azt is mondta, hogy ezeknek a külföldi pénzembereknek Bajnai Gordon az embere. A beszélgetésrészletben az is szóba került, hogy nemcsak a baloldali politikai pártokat, hanem a szakértőket és a baloldali sajtót is külföldről pénzelik. Ahogy Anonymus fogalmazott: "minden mindennel összefügg". Bejelentésében Tényi az Alkotmányvédelmi Hivatalnak azt írta, a sajtóban megjelent információk alapján az Egyesült Államok – illegális rendszereken és szervezeteken keresztül – Orbán Viktor miniszterelnök, illetve a kormánypártok megbuktatása érdekében be akar avatkozni a 2022. évi országgyűlési választásokba. Ezen befolyásolási törekvések felderítése, akadályozása, a módszerek megismerése a titkosszolgálatok (Alkotmányvédelmi Hivatal, Információs Hivatal) feladata.

Hétfői cikkünkben megírtuk, hogy Anonymus újabb videót juttatott el szerkesztőségünkbe, amelyen Gansperger Gyula és egy másik férfi közötti beszélgetés újabb részlete hallható. A Wallis volt vezérigazgatója, Bajnai harcostársa többek között arról beszél, hogy

  • nekik, azaz a Wallisnak, ha valami olyan dolgot kellett elintézni, ami nem ment, az akkor hatalmon lévő baloldali kormány tagjaitól kértek segítséget, aminek az ára 30 millió forint volt;
  • meglátása szerint az egész ellenzéki politikai rendszert, baloldali pártokat külföldről mozgatják, támogatják, mert így akarnak befolyást szerezni Magyarországon;
  • nemcsak Soros György akar így beleszólni a hazai belpolitikai eseményekbe, hanem külföldi támogatók között amerikai és német nagytőkés csoportok is megtalálhatók, ezeknek a nagytőkéseknek az embere Bajnai Gordon;
  • a befolyásolás egyik módszere, hogy külföldi, külföldről pénzelt ernyőszervezetek fizetnek szakértőket és pénzelik a baloldali médiát;
  • több ilyen lapot is megnevezett – 24.hu, 444, Magyar Narancs.

A videóban a Városháza eladása kapcsán reflektorfénybe került Gansperger Gyulától elhangzottak Tényi István szerint arra utalnak, hogy az Egyesült Államok – illegális rendszereken és szervezeteken keresztül – Orbán Viktor miniszterelnök, illetve a kormánypártok megbuktatása érdekében be akar avatkozni a 2022. évi országgyűlési választásokba.

PestiSracok facebook image

– fogalmaz közérdekű bejelentésében Tényi István.

Vezető kép: MTI archív

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!