Pesti Srácok

A BRFK korrupciós osztálya nyomoz V. Naszályi ügyében

A BRFK korrupciós osztálya nyomoz V. Naszályi ügyében

Nyomozás indult V. Naszályi Márta, az I. kerület párbeszédes polgármestere ügyében – tájékoztatott közleményében a budavári Fidesz-frakció. A nagyobbik kormánypárt ismertetője szerint Váradiné Naszályi Márta és az önkormányzat baloldali többsége még egyszer sem tudott elfogadni egy rendes, a törvényeknek megfelelő költségvetést 2019 óta, a 11 milliárdos plusz pedig, amivel az előző városvezetés átadta a kerületet, V. Naszályi saját elmondása szerint az idei év végére egyszerűen elillant. A költségvetés szabálytalanságai miatt a budavári Fidesz-frakció tett korábban feljelentést – ebben az ügyben nyomoz most a Budapesti Rendőr-főkapitányság Korrupciós és Gazdasági Bűnözés Elleni Osztálya.

A frakció közlése szerint miközben a polgármester asszony a bevételek csökkenésével magyarázza a nehéz helyzetet, elfelejti megemlíteni, hogy a dologi és személyi kiadásokra másfélszer annyit költenek egy évben, mint a korábbi vezetés.

– fogalmaztak. A frakció álláspontja szerint az elmúlt két évben a baloldali városvezetés hanyag, pazarló és átláthatatlan gazdálkodást folytatott, visszaélve az emberek bizalmával. Szerintük ezt bizonyítja az is, hogy

PestiSracok facebook image

A rendőrség nem véletlenül nyomoz a polgármester körül: mint arról korábban beszámoltunk, az I. kerület párbeszédes polgármestere a valóságtól 100 millió forintos nagyságrendben eltérő költségvetési rendeletet hirdetett ki 2020-ban a testület által elfogadotthoz képest, amellyel közokirat-hamisítást követett el. Az ügyben a kerületi Fidesz feljelentést tett, így V. Naszályi nemcsak politikai, hanem büntetőjogi következményekkel is számolhat. Annál is inkább, mert az ügyben ugyanis a rendőrség korrupciós osztálya is nyomozást indított.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!