Pesti Srácok

Karácsony: belepisilni a szenteltvíztartóba végülis belefér

Karácsony: belepisilni a szenteltvíztartóba végülis belefér

Karácsony Gergely nem találja a fogást a Magyar Zene Házán, nem is lehet véletlen, hogy a közelébe sem ment a megnyitó napján. A főpolgármester, aki politikai karrierjét a Városliget megújításának ellehetetlenítésére építette föl, a Klubrádiónak adott interjújában beszélt arról, hogy a Magyar Zene Házát felépíteni a Ligetben olyan, "mint belepisilni a szenteltvíztartóba egy templomban, szóval végül is belefér, csak éppen tönkreteszi mindazt, amiért ottvagyunk". Facebook-posztjában Rétvári Bence, az EMMI államtitkára elítélte a főpolgármester szavait: "Ez a mondat nemcsak a hívőket, de minden jóérzésű embert megbotránkoztat. A rendszerváltás óta kevés politikus száját hagyták el a keresztényeket ilyen mértékben sértő szavak."

Karácsony Gergely nem ment el a Magyar Zene Háza ünnepélyes szombati megnyitójára, mert máshol akadt dolga. Különben is ciki lett volna a számára, ha a megújult Városligettel a háttérben készültek volna róla újabb fotók, amelyek felváltották volna a tüntetéseken készült felvételeket, amelyeken még a Városligetet megszálló "ligetvédők" körében látható. Ezért – jó szokása szerint – egy Facebook-bejegyzésben emlékezett meg a Magyar Zene Háza átadójáról, amelyben az épületet az erőszak és az elnyomás mementójaként jellemezte. Hétfőn pedig a Klubrádióban beszélt arról, hogy mostantól attól kell rettegni, hogy majd tíz év múlva kiszáradnak a platánok a fagyilkos épület körül.

– fogalmazta meg az ellenérzés, félelem és rettegés új irányát a főpolgármester, aki amiatt értetlenkedett, hogy ha már épületek épülnek, miért nem máshol épülnek. Karácsony Gergely továbbra is képtelen megszabadulni attól a tévképzettől, hogy a Városliget építészeti hagyományaitól idegen a kulturális szórakozás lehetősége, amelyre magának a Városligetnek a története az élő cáfolata. Mindenesetre az interjúban arról beszélt:

PestiSracok facebook image

Sajnálatos, hogy Budapest főpolgármestere egy, a kulturális és szabadidős kikapcsolódási lehetőségek széles skálájú lehetőségeit felvonultató, a fővárosiak körében is egyre elfogadottabbá váló parkfejlesztésről csak ilyen hasonlatokkal tud beszélni. Ellenben most tíz éven keresztül attól fog rettegni az ellenzéki média, hátha igaza lesz Karácsony Gergelynek, és a fagyilkos épület kiszárítja a platánokat...

Rétvári: ez lenne a kifinomult, belvárosi értelmiségi stílus?

Facebook-posztjában Rétvári Bence, az EMMI államtitkára elítélte a főpolgármester szavait:

Vezetőkép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!