Pesti Srácok

Üvöltve fasisztázott a Nyugati aluljáróban Niedermüller és Oláh Lajos kedvenc romapolitikusa

Üvöltve fasisztázott a Nyugati aluljáróban Niedermüller és Oláh Lajos kedvenc romapolitikusa

Völner Pálékat ki kellene nyírni, aki pedig ezzel nem ért egyet, az egy "büdös fasiszta cigány" – így fejtette meg a világ nagy dolgait a helyi DK egyik legnagyobb szekértolója, Baranyi Gyula kerületi roma önkormányzati elnök, aki "civilben" Oláh Lajos egyik legelhivatottabb aláírásgyűjtő aktivistája. A korábban Hunvald György jobbkezeként ismert cigánypolitikus egy magát jobboldalinak tartó romával került összetűzésbe a Nyugati téri aluljáróban, a szóváltás során pedig idiótának, majd analfabétának nevezte az illetőt, amiért az nem a baloldalra szavaz – erre még Márki-Zay Péter is csettintene. Baranyinak nem ez az első ilyen megnyilvánulása, korábban Gulyás Mártont fenyegette meg, mikor Hunvald kampánystábjának tagjaként úgy fogalmazott: "rád küldöm a cigányokat! Menj a zsidókhoz!".

Márki-Zay Péter büszke lehet, stílusa átragadt a csapatra: a baloldal képviselői egymást és a kapitányt magát is túllicitálva próbálnak minél alpáribb megnyilvánulásokat összehozni. A verseny eddig is éles volt, most azonban igazi nehézsúlyú versenyző szállt ringbe. Baranyi Gyula, az erzsébetvárosi roma önkormányzat elnöke, aki a minap egy másik romával került szóváltásba, amelynek során arról értekezett, hogy Völnert, "meg az ilyeneket ki kellene nyírni". Tette mindezt egy DK-s kampánystandnál ülve, ahol Oláh Lajosnak, a Gyurcsány-párt helyi jelöltjének gyűjtött aláírásokat az áprilisi országgyűlési választásokra. Ilyen minőségében Baranyi felháborodott azon, hogy egy arra járó roma férfi nem a DK jelöltjét támogatta, ezért először bokszolni hívta, majd bolondnak és analfabétának nevezte a férfit. A diplomatikus eszmecsere részeként hozzátette, 32 éve van benne a politikában, ezért mindent (is) jobban tud, míg a videót rögzítő személyt tudatlannak nevezte.

– summázta álláspontját Oláh Lajos aktivistája.

PestiSracok facebook image

Zsidózás, cigányozás, a baloldali szociális érzékenység csúcsa

Lehetne Márki-Zay Péter zsidózását egyszeri nyelvbotlásnak tekinteni, ha nem állt volna bele, akárhányszor felmerült a téma. Baranyira is ráfoghatnánk, hogy csak rossz napja volt, ennél azonban vélhetően többről van szó, ez ugyanis nem az első eset. Korábban, még Hunvald György segítőjeként a Partizán stábjával került konfliktusba, amikor Gulyás Márton a volt MSZP-s polgármester egyik krumpliosztási akciójának részleteit firtatta. Bár a videót azóta törölték, többplatform is megemlékezett az esetről.

– mondta akkor Baranyi Gulyás Márton kérdéseire "válaszolva", majd megjegyezte,

A zsidózó kijelentés különösen annak tudatában riasztó, hogy egy, a DK-hoz nyíltan kötődő politikusról van szó, már pedig a Gyurcsány-párt helyi vezetője, Niedermüller Péter volt az, aki Európa egyetlen zsidó televízióját száműzte a kerületből. Úgy tűnik tehát, hogy a Jobbik és a DK házassága meghozta a gyümölcsét.

Fotó: PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!