Pesti Srácok

Egy helyben toporog a Blaha Lujza tér felújítása (Fotógalériával!)

Egy helyben toporog a Blaha Lujza tér felújítása (Fotógalériával!)

A Karácsony Gergely vezette főváros nem kapkodja el a Blaha Lujza tér felújítását. A környéken élők elmondása szerint az elkerített munkaterületen munkásokat hetek óta nem láttak, ám annál nagyobb mértékben gyűlik a kerítés mögé bedobált szemét. Vélhetően a tegnapi sajtóvisszhangnak és a kamerás stábnak is köszönhető, hogy napközben mutatóba megjelent egy-egy munkagép és néhány ember a területen, azonban hatalmas munkatempóról vagy a terület mihamarabbi átadásának vágyától fűtött munkavégzésről nem tudunk beszámolni.

A PestiSrácok.hu-nak nyilatkozott Ferencz Orsolya, Józsefváros önkormányzati képviselője, aki elmondta, hogy Karácsonyék az eredeti tervekkel ellentétben négyszázmillió forinttal drágábban és csökkentett műszaki tartalommal akarták kivitelezni a felújítást.

– mutatott rá a képviselő, aki szerint a sajtó érdeklődésének tudható be, hogy mozgolódás indult meg az építési területen, de az még nagyon messze van a befejezéstől. Ferencz Orsolya hangsúlyozta, hogy Karácsony Gergely és a főváros vezetése a Somogyi Béla utca felújítását is kivették a műszaki tartalomból, azonban a lakossági felháborodás nyomán Pikó Andrásék kénytelenek voltak visszatenni.

PestiSracok facebook image

Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 1-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 2-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 3-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 4-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 5-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 6-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 7-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 8-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 9-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 10-HPGy
Áll a munka a feltúrt Blaha Lujza téren 11-HPGy
Ideiglenes buszmegálló a Blahán 1-HPGy
Ideiglenes buszmegálló a Blahán 2-HPGy

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.