Pesti Srácok

Milyen frekvencián rikácsol Dobrev Klára? – Politikai Hobbista Molnár Péterrel

Azt tudjuk, hogy Dobrev Klárának nemcsak szakpolitikai vitája van Orbán Viktorral, de azt nem, hogy ezt miért kell ilyen frekvencián előadni? Tényleg ijesztő! És vajon ez tanulható, vagy villás nyelv kell hozzá? Megannyi kérdés, amire sosem kapunk választ. LjubovNepop, Ukrajna magyarországi nagykövete bejárogathat a Márki-Zay-féle kommunikációs tréningekre, mert mást sem csinál, mint felszólítja, fenyegeti, majd végül leszidja a magyarokat, amiért nem rohanunk fegyverrel felmenteni Kijevet – többek között ezekről a témákról is beszélgettek a Politikai Hobbistában.

Horváth Csacsi kapcsán kérdések merültek fel. Például az, hogy szociálpolitikát végzett másodvonalbeli szocialista politikusként mégis miből kuporgatta össze azt a 600–800 milliót, amibe a budai villája került. Erre az ügyészség is kíváncsi lett, miután ellene vallottak. Hogy mi lesz, azt majd a bíró dönti el, de a Hobbista arra fogad, hogy egy izgalmas kis helyen fog üdülni pár évet. Mert Karácsony Gergely tévedett: Horváth Csacsi nem tudta, hogy miért lehet börtönbe kerülni.

RachelLevine-t beválasztotta az USA Today az év női közé. Ezt az elismerést azzal vívta ki magának, hogy nem nő, hanem férfi. Mert ma az az igazi teljesítmény, ha egy nőnek kukija van, nem az, hogy egy adott területen – legyen az tudomány vagy sport – nagyot alakít.

Hogyan lehet fél karral lefutni egy maratont? Simán, hiszen nem a lába hiányzik... Körülbelül így gondolkodik Molnár Péter ultrafutó bajnok, akinek születésétől fogva könyöktől lefelé hiányzik az egyik karja. Ennek ellenére kajakozott, kenuzott, aztán átállt a futásra. De a maraton csak a "reggeli" számára. Megcsinálta a spartatlont, az ironman-t és a hatnapos futást is. (Amit épp Rakonczay Gábor is fut ezekben a napokban, nagy sajtónyilvánosság mellett, de Pétert kevésbé vonzza a reflektorfény.) És talán a legnagyobb teljesítmény: végigfutotta a Dunát a torkolattól a forrásig, azaz a Duna-deltától a Fekete-erdőig, 2600 kilométeren keresztül. Emberfeletti teljesítmények? Igen. De a műsor összes eddigi extrém futó és mindenféle sportoló vendégével összhangban Péter is azt hangsúlyozza: mindenkinek saját magához mérten kell teljesítenie, és az a lényeg, hogy sportoljunk, fussunk, tágítsuk szép lassan a határainkat.

PestiSracok facebook image

Köszönjük, hogy a reklám megnézésével támogatod a Pesti TV létezését!

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.