Pesti Srácok

Szijjártó: hazánk ellenáll a nyomásnak és az ellenzék követeléseinek, az energiaellátás szankcionálását el fogjuk kerülni

Szijjártó: hazánk ellenáll a nyomásnak és az ellenzék követeléseinek, az energiaellátás szankcionálását el fogjuk kerülni

Magyarország energiaellátása jelenleg zavartalanul, menetrendszerűen, a megkötött szerződéseknek megfelelően történik. Ennek keretében naponta 10 millió köbméternyi földgáz érkezik délről a Törökország-Bulgária-Szerbia útvonalon keresztül - közölte a külgazdasági és külügyminiszter vasárnap a Facebookon, azt követően, hogy Mevlüt Cavusoglu török kollégájával telefonon egyeztetett a földgázszállítások fenntartásának feltétlen szükségességéről.

Szijjártó Péter közölte, török kollégájának is elmondta, hogy "miközben Magyarország az európai egység fenntartásában érdekelt, nem engedhetjük meg, hogy a háború árát a magyar emberek fizessék meg".

- fejtette ki a miniszter. Szijjártó Péter hangsúlyozta, az Ukrajnában zajló háború idején "legfontosabb kötelességünk hazánk biztonságának garantálása, amely feladatnak több dimenziója is van".

PestiSracok facebook image

- húzta alá a tárcavezető. Kiemelte,

- hangsúlyozta Szijjártó Péter. A miniszter közölte ugyanakkor, hogy "itt van a másik fontos dimenzió is: az energiabiztonság kérdése". A tárcavezető megjegyezte, "török barátaink tapasztalata szerencsére hasonló a miénkhez: náluk sincs visszaesés vagy zavar a szállításokban".

Forrás: MTI; Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!