Pesti Srácok

Újabb olyan hangfelvétel került nyilvánosságra, amelyen állítólag a balatonalmádi jegyző hallható – Az önkormányzat kivizsgálja az ügyet

Újabb olyan hangfelvétel került nyilvánosságra, amelyen állítólag a balatonalmádi jegyző hallható – Az önkormányzat kivizsgálja az ügyet

Hétfőn írtuk meg, hogy egy internetes blogon olyan hangfelvételt tettek közzé, amelyen állítólag Balatonalmádi nemrég kinevezett jegyzője hallható, amint egyszerű, buta embereknek titulálja a választópolgárokat. Azóta a blog újabb hangfelvételt tett közzé, amelyen ugyanaz a női hang az egyik, több ciklus óta hivatalban lévő önkormányzati képviselőt, független alpolgármestert becsmérli, konkrétan sült bolondnak nevezi. A blog szerzője azt állítja, hogy több hangfelvétellel rendelkezik, amelyek megkérdőjelezhetik a jegyző függetlenségét – azt már mi tesszük hozzá, azt is, hogy köztisztviselői tisztség betöltésére méltó, alkalmas-e. Balatonalmádi polgármestere a PestiSrácok.hu-nak azt mondta, kivizsgálják az ügyet.

Két nappal ezelőtt jelent meg rövid szöveg kíséretében egy hangfelvétel egy hackerblogon, amely alapvetően adatvédelmi ügyekkel, sérülékenységekkel foglalkozik. A blog szerzője azt állítja, több hangfelvétel is a birtokába került, amelyeken Dr. Gáspár-Fekete Judit, Balatonalmádi jegyzője hallható.

– jegyezte meg. Bejegyzését a hacker blogger több szerkesztőségnek, köztük nekünk is megküldte. A közzétett felvételen egy női hang hallható, amit összehasonlítottunk a Youtube-on elérhető testületi üléseken többször felszólaló jegyző hangjával, és a hasonlóság valóban kísérteties.

PestiSracok facebook image

– hallható a 25 másodperces felvételen. (A hangfelvétel ITT hallgatható meg.) Kedden reggel újabb hangfelvételt tett közzé az oldal. Ugyanaz a női hang – a blog szerzője szerint dr. Gáspár-Fekete Judit jegyző – az alpolgármesterről beszél, egészen elképesztő stílusban.

A hangfelvétel ITT hallgatható meg.

Megkerestük Dér András alpolgármestert, akit ledöbbent a nyilvánosságra került felvétel hallatán. Azt mondta, ő felismerni véli a jegyző asszony hangját. Megjegyezte, hogy hosszú évek óta dolgoznak együtt Gáspár-Fekete Judittal, aki február elsejéig aljegyző volt a hivatalban. A szemébe soha nem úgy viselkedett, mintha bármi problémája lenne vele, netán alkalmatlannak tartaná őt.

– mondta Dér András. Azt is hozzátette, nem nagyon hiszi, hogy ezen csak úgy túl tudna lépni, és úgy tudna tovább együtt dolgozni a jegyzővel – aki a hivatal vezetője, a törvényesség őre kell, hogy legyen –, hogy ezek szerint lenézi az embereket, a választópolgárokat és megválasztott képviselőket is.

– fogalmazott az alpolgármester és kiemelte: ő már sokadik ciklus óta önkormányzati képviselő, balatonalmádi választópolgárok akaratából, és kimagasló eredménnyel került be legutóbb is a testületbe. Véleménye szerint elfogadhatatlan mindaz, ami most napvilágra került, és magyarázatot vár Gáspár-Fekete Judittól.

Magyarázatra mi is kíváncsiak lettünk volna, ahogy arra is, elismeri-e, hogy ő hallható a hangfelvételeken. De nemcsak, hogy írásban megküldött kérdéseinkre nem válaszolt, hanem személyesen is hiába kerestük – állítólag nem volt benn a hivatalban.

Megkerestük Kepli Lajost, Balatonalmádi független polgármesterét, hogy megtudjuk, a jegyző munkáltatójaként mi a véleménye a kirobbant ügyről. Azt mondta, hogy az önkormányzat munkacsoportjában meg fogják tárgyalni az ügyet és a vizsgálat lezárultával szeretne csak a hangfelvételeken hallottak tartalmáról beszélni.

– fogalmazott Kepli Lajos.

Ahogy arról beszámoltunk, Gáspár-Fekete Judit azt követően lett a Balaton-parti város jegyzője, hogy előtte két jegyzőt viszonylag rövid időn belül "elfogyasztottak". A korábbi jegyző megbízása november végén közös megegyezéssel szűnt meg. December 21-én írtak ki pályázatot, amelyre a jelentkezési határidő december 30. volt, tehát alig egy hétig lehetett pályázni és ebben a karácsony is benne volt. A polgármester erre azt mondta, gyorsan kellett lépniük, miután jegyző nélkül maradtak, de a pályáztatás törvényes és szabályos volt, és a rövid határidő ellenére hat–hét pályázó is volt.

Vezető kép: Youtube

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.