Pesti Srácok

Gyurcsány Ferenc: Ne védekezzetek, akarjatok Gyurcsányok lenni – avagy ő mondja meg, hogyan folytassa az ellenzék!

null

Választási értékelőt tartott Gyurcsány Ferenc. A nagyívű eszmefuttatás soha nem látott drámai elemekkel bővült: ezúttal már az is kiderült, hogy Gyurcsány Ferenc nem Gyurcsány. A DK elnöke kitért arra is, hogy nem magyarázkodni kell, nem bűnbakot keresni, hanem szembenézni, küzdeni, kompromisszumok nélkül, becsületesen. Igen, tényleg ezt mondta. És ez még nem minden!

Nem sokkal Márki-Zay Péter bemutatkozása után tényként fogadhattuk el, hogy egy ellenzéki vereség esetén az ellenzék igazi vezére őt nevezi majd meg bűnbaknak. Nem, véletlenül sem Gyurcsány Ferenc a felelős, aki a leginkább elutasított politikus Magyarországon, és nem is Jakab Péter, aki teljes szavazótáborát elvesztette, mert összefogott a DK-val... Persze Márki-Zay Péternél rosszabb jelöltet nehezen találhattak volna, de az mindenképpen borítékolható volt, hogy bűnbaknak kiválóan alkalmas. Gyurcsány Ferenc, a DK vezére szombati eredményértékelőjén ki is jelentette, hogy Dobrevvel győztek volna.(Éppen akkor, amikor Karácsony Gergely arról beszélt, hogy Gyurcsánynéval még nagyobb lett volna a bukás.) Gyurcsány Ferenc szombaton értékelte a választási eredményeket, és azonnal kijelentette, hogy ő teljesen ártatlan, őt bizony mindenki támogatja, és a feleségével megnyerték volna a választást. A DK elnökét az sem zavarja, hogy az utóbbi napokban Jakab Péteren kívül (aki tulajdonképpen már az ő pártkatonája) mindenki ennek az ellenkezőjét vallja, még szövetségesei közül is.

– kezdte beszédét, majd hozzátette, hogy vereséget nemcsak a pártok szenvedtek, hanem a mozgalmak által vallott értékek is: a szabadság és az európai, polgári Magyarország. A DK elnöke szerint bezárult a Fidesz "ellenzéket érő ostromgyűrűje" Orbán Viktor kormányzásának 12 éve alatt, de ez nem jelenti, hogy a vereséget szenvedő oldalnak meg kellene adnia magát. Kijelentette: hibásnak tartja a felvetést, hogy a képviselők ne vegyék fel mandátumukat.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki a DK elnöke, aki szerint továbbra is együtt kell maradnia az ellenzéknek, és egy sokkal szélesebb politikai egységet kell létrehozni az együttműködő pártok között. Gyurcsány szerint az a vád, miszerint a Jobbik együttműködése többet vitt, mint hozott, megalapozatlan és igaztalan. Gyurcsány úgy véli, az egyéni jelöltek esetében ez rendben van, hiszen azok szavaztak rájuk, akiknek a jelölt felelősséggel tartozik, ám a miniszterelnök-jelölt esetében már nehezebb a helyzet.

– szögezte le a pártelnök. Gyurcsány szerint legalább egy évtizede visszatérő toposz, hogy a DK a Fidesz kottájából játszik, de legyen világos: a gyurcsányozás a Fidesz narratívája. A bukott miniszterelnök ennél is tovább ment, és felvette a Márki-Zay által már bejáratott megváltó szerepet.

– fogalmazott. A DK elnöke kitért arra is, hogy nem magyarázkodni kell, nem bűnbakot keresni, hanem szembenézni, küzdeni, kompromisszumok nélkül, becsületesen. Megígérte, hogy a DK ezt fogja tenni, és nem kér engedélyt se kormánytól, se mástól, hogy azt tegye, amiben hisz.

– tette hozzá. Gyurcsány szerint pár hónap múlva lecsendesednek az indulatok, utána majd jöhet az építkezés az ellenzéki oldalon. Ennek azonban előfeltétele, hogy el kell végre dönteni, hogy mi az ellenzék alapviszonya a kormányhoz.

– zárta beszédét Gyurcsány Ferenc.

Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.