Pesti Srácok

Orbán: ez a győzelem a Holdról is látszik, de Brüsszelből biztosan

Orbán: ez a győzelem a Holdról is látszik, de Brüsszelből biztosan

Azért nyertünk, mert van egy közös szenvedélyünk, amit úgy hívnak: Magyarország – fogalmazott a Fidesz–KDNP eredményváró rendezvényén Orbán Viktor. A miniszterelnök hozzátette: talán már Soros György számára is világossá vált, hogy kidobott pénz volt minden fillér, amelyet a magyarországi baloldalba ölt. Ugyanakkor kiemelte: a magyar választásokon a kereszténydemokrata, konzervatív polgári politika győzött, amely üzenet Európának is, hogy ez nem a múlt, ez a jövő.

– fogalmazott a választási eredményvárón Orbán Viktor. A Fidesz elnöke hozzátette: olyan győzelmet aratott a jobboldal, hogy még a Holdról is látszik, de Brüsszelből egészen biztosan.

Orbán Viktor külön megköszönte a határon túli magyarok szavazatait, és külön szólt a kárpátaljai magyarokhoz, akiknek azt üzente, ne féljenek, tartsanak ki, az anyaország velük van.

PestiSracok facebook image

Úgy nyerni, hogy mindenki összeesküdött ellenünk

A Fidesz elnöke kiemelte: mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy megszolgálják a bizalmat. Ugyanakkor megjegyezte: a polgári oldal akkor is győzni tudott, amikor az összes ellenzéki párt összefogott.

– fogalmazott.

Kár volt ennyi pénzt ölni a baloldalba

Orbán Viktor kiemelte: a jobboldal győzelme azt jelenti, hogy "hiába a taktika, a cselszövés, a ravaszkodás a végén mindig a szív győz".

– emelte ki, hozzátéve: óriási nemzetközi erőközpontok és szervezetek mozdultak meg, akiknek le kell vonniuk a tanulságot, miszerint

Mint a Fidesz elnöke megjegyezte,

Ez az európai jövő győzelme

Orbán Viktor kiemelte: a jobboldal nem engedte a kudarcos múlt visszatérését, megvédte Magyarország függetlenségét és szabadságát, békéjét és biztonságát. Ugyanakkor hozzátette:

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!