Pesti Srácok

Pesti Riporter: szétbüntették a Fradi-drukkereket a derbi alatt Ferencvárosban (Videó!)

Pesti Riporter: szétbüntették a Fradi-drukkereket a derbi alatt Ferencvárosban (Videó!)

Elképesztő történetet mesélt el egy nézőnk a kedd esti Pesti Riporterben. A Ferencváros-szurkoló Bucsi Szabó Zoltán vasárnap este kilátogatott a Ferencváros–Újpest derbire, amelyet a zöld-fehérek nyertek meg, így bebiztosítva a bajnoki címüket. Azonban a nagy öröm után Bucsi Szabónak és több más Fradi-szurkolónak szomorúságba csapott át az este, ugyanis a ferencvárosi közteresek sorra büntették végig az autósokat – vasárnap este, amikor egyébként néhány kivételt leszámítva országosan ingyenes a parkolás.

Ahogyan arról portálunk is beszámolt, vasárnap este újra bajnok lett a Ferencváros labdarúgócsapata, amely stílusosan az Újpest elleni derbin biztosította be bajnoki címét, miután 2–1-re győzte le az Újpest együttesét. Azonban a szurkolók egy részének örömre egészen odáig tarthatott, amíg vissza nem értek autóikhoz, ugyanis a ferencvárosi parkolóőrök rohamtempóban, a meccs alatt szépen szétbüntettek mindenkit, akit csak tudtak.

Bucsi Szabó Zoltán drukker a kedd este Pesti Riporterben mesélte el, hogy a derbi előtt egy órával ment autóval a meccsre. Elmondta: a Vágóhíd utcába a mérkőzés előtt nem sokkal megállni tilos táblákat helyeztek ki, amivel a környező kis utcákba terelték be a sofőröket, ahol a szabályos helyek hamar elfogytak, ezért többen a gazos területen tették le autóikat, például a Fehér Holló utcában, mint Bucsi is. A beszélgetés során szóba került az is, hogy a Baranyi Krisztina által vezetett kerület, amely látványosan nem szimpatizál az FTC-vel, így akarhatott piti bosszút állni a szurkolókon.

PestiSracok facebook image

– monda a Pesti TV esti élő műsorának a szurkoló, aki meg is mutatta csatornánknak a bírságát, amit a ferencvárosi közterület-felügyelet adott neki.

Kiemelt kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!