Pesti Srácok

Baranyi Krisztináék megszavazták maguknak a fizetésemelést – Ferencváros önkormányzatát is nyilván kivéreztette a kormány

Baranyi Krisztináék megszavazták maguknak a fizetésemelést – Ferencváros önkormányzatát is nyilván kivéreztette a kormány

Az elvtársak bizony összetartanak, főként, ha pénzről van szó, no és persze azt is tudjuk, hogy az arcátlanságnak nincs határa. Vagy ha mégis, azt nem ismerik. Nézzük, miről is van szó.

Csütörtökön délután a Baranyi Krisztina vezette IX. kerületi önkormányzati testület 12 igennel és 5 tartózkodás mellett megszavazta magának a képviselői tiszteletdíj emelését.(Mindezt Önök is láthatják ide kattintva, a szavazás 1:56 körül kezdődik.) Az előterjesztés szerint minderre azért volt szükség, mert a tiszteletdíj mértéke 2014 óta változatlan. Mostantól azonban a képviselők a minimálbér (jelenleg 200 ezer forint) 100 százalékát kapják, a bizottsági tagok annak 180 százalékát, a bizottsági elnökök és tanácsnokok pedig annak 280 százalékát. Mindezt a kivéreztetett önkormányzatiság jegyében. A ferencvárosi testületi döntés nem egyedülálló: a II. kerületben az LMBTQ-propagandával szoros kapcsolatban álló Őrsi Gergely polgármester vezette önkormányzat szintén megszavazta – ráadásul a járványügyi veszélyhelyzet idején – az emelt fizetést. Baranyi korábban egyébként minderről úgy vélekedett, hogy mindez Ferencváros önkormányzatának mintegy nyolcvanmilliós többletkiadást jelentene évente.

Ferencváros főállású alpolgármesterének, Reiner Rolandnak egyébként havi bruttó 1,17 millió forintos illetményt szavazott meg a testület, Döme Zsuzsanna társadalmi megbízatású alpolgármester viszont nem járt ilyen jól: nem sikerült a testület bizalmát annyira elnyernie, hogy neki is megszavazzák a bruttó 585 ezer forintos emelést.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!