Pesti Srácok

Niedermüller alulmúlta önmagát: szerinte Trianonnak köszönhetik a külhoni magyarok, hogy jobban élnek

Niedermüller alulmúlta önmagát: szerinte Trianonnak köszönhetik a külhoni magyarok, hogy jobban élnek

Niedermüller Péter, Erzsébetváros gyurcsányista polgármestere, volt európai parlamenti képviselő, aki időnként olyan etűdökkel borzolja a kedélyeket, mint a rémisztő képződménynek titulált fehér, keresztény, heteroszexuális emberek, a nemzeti összetartozás napján érezte idejét annak, hogy kifejtse, mennyivel jobban jártak a külhoni magyarok az által, hogy nem Magyarországhoz tartoznak, így a liberális szép új világ napsugarai virradhatnak rájuk az év 365 napján.

Egészen elképesztő merészséggel posztolta ki a Nemzeti Összetartozás Napján Niedermüller Péter, hogy véleménye szerint Trianonnak köszönhetően élnek ma jobban a magyarok a környező országokban.

– írta tehát Gyurcsány hű csatlósa. Az önmagában is bicskanyitogató kijelentés okán pedig erősen ellenjavalljuk, hogy hátralevő éveiben Niedermüller elvtárs bármelyik környező ország bármelyik magyarlakta vidékére személyesen ellátogasson, bár sokkal izgalmasabb lenne, ha mégis megtenné – meggyőződvén arról, hogy mennyire igaz mindaz, amit június 4-én sikerült kiböffentenie magából írt. Ugyanakkor Erzsébetváros haladó politikusa, akinek gondolataiban ugyan valamilyen penetráns Fidesz-antitézisen kívül semmilyen logikus, hovatovább érték alapú koherens egységet nem lehet felfedezni, láthatóan úgy érezte, hogy az előbbi sorokat érdemes lenne még megfejelni:

PestiSracok facebook image

Az egyébként igencsak különös vízióról inkább nem írnánk le, mit gondolunk, azonban halkan emlékeztetnénk arra a gondolatra, amelyet az általa tisztelt Gyurcsány elvtárs mondott még Magyarország miniszterelnökeként:

Niedermüller úr! Akár meg is fogadhatná pártelnökük tanácsát...

Forrás: Niedermüller Péter Facebook-oldala; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!