Pesti Srácok

Semjén Zsolt: A férfi férfi, a nő pedig nő

Semjén Zsolt: A férfi férfi, a nő pedig nő

A kereszténység létezhetne Európa nélkül, de Európa nem létezhet a kereszténység nélkül – ezt mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Tusványoson, a Kereszténység a nyugati világban című pódiumbeszélgetésen. A fórumon magyarországi és erdélyi püspökök és egyházi személyiségek is beszéltek a kereszténység fontosságáról.

Semjén Zsolt beszédében kiemelte, hogy az európai civilizáció keresztény civilizáció, ez nem csak azért van, mert a kereszténység megkerülhetetlen építőköve az európai civilizációnak, hanem azért, mert a kereszténység különböző építőkövekből, de a kereszténység hozta létre az európai civilizációt. A miniszterelnök-helyettes úgy fogalmazott, hogy 150 évig az iszlám hódoltság elég volt, a saría árnyékában élni 150 év elég volt, ezért is utasítja el azt az ötletet, hogy Nyugat-Európában relativizálják a kereszténységet, hogy a tömeges iszlám bevándorlást támogatják, és emellett ideológiailag üldözik a keresztény értékeket.

– emelte ki.

A nemzetekről szólva azt hangsúlyozta, hogy az emberiség értékgazdagsága a nemzetek sokszínűségével áll fel, és a nemzet az emberiség termőformája.

– mondta, hozzátéve, hogy „ezért ragaszkodunk a nemzetállamokhoz és a nemzeti kultúrákhoz, és ezért nem engedjük azt, hogy valamifajta nemzetek fölötti szuperhatalom döntse el a világ és az országok sorsát."

A politikus a családról is beszélt. Azt mondta, a család relativizálása látható a nyugati világban és a nemváltás témáját is érintette. Úgy fogalmazott: nem lehetséges nemet váltani, mert az ember neme fogantatáskor a kromoszómaszámok alapján eldől. Kiemelte: lehet levágni valamit, lehet hormoninjekciókat nyomni de a természet rendjét nem lehet megváltoztatni.

– fogalmazott Semjén Zsolt.

(Index)

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!