Pesti Srácok

Cs. Németh Angéla nem válaszol, hová tűnt 3,6 milliárd a kerület költségvetéséből, és nem tudja, mi köze a saját fiához

Szürreális beszélgetést folytathattunk le Cs. Németh Angélával, a XV. kerület baloldali koalíciós polgármesterével, aki nem akart válaszolni arra, hogy hova tűnt a kerület jövő évi költségvetéséből 3,6 milliárd forint – a teljes költségvetés bő 10 százaléka. Azt pedig értetlenséggel vegyes felháborodással közölte, hogy nem tudja, neki mi köze a DK nemrég leváltott kerületi elnökéhez, aki mellesleg a polgármester asszony fia és az önkormányzat egyik bizottságának fizetett tagja.

Pintér Gábor, a fidesz fővárosi frakciójának tagja a PestiSrácok.hu-nak elmondta: törvény írja elő, hogy a Fővárosi Önkormányzathoz befolyó iparűzési adóból mekkora összeget köteles juttatni. Ez a XV. kerület esetében 11,8 milliárd lenne, ehhez képest Cs. Németh Angéla, a kerület baloldali polgármestere csak 8,2 milliárddal tervezi a kerület költségvetését, arra pedig nem volt hajlandó válaszolni, hogy miért.

Helyette Matlák Gábor, a kerület alpolgármestere válaszolt érdemben, aki szerint az összeggel akkor fognak számolni, amikor azt folyósítják. Az ugyanakkor kérdés marad, hogy ha valóban megvan ez az összeg, az – ha csak elvben is – bele van kalkulálva, mint felhasználható forrás, akkor Cs. Németh Angéla vajon miért nem válaszolt a vonatkozó kérdésre.

Hasonlóan szűkszava volt saját fiával kapcsolatban is, akit nemrég váltottak le a helyi DK elnöki posztjáról. Cs. Németh szerint ő nem a DK elnöke, így a poszthoz – és pártja volt kerületi elnökéhez, vagyis a saját fiához – semmi köze.

PestiSracok facebook image

Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!