Pesti Srácok

Kezdődik a visszavágó! - 95 százalékos adót vetett ki a kormány a Mol extrapfofitjára

Kezdődik a visszavágó! - 95 százalékos adót vetett ki a kormány a Mol extrapfofitjára

Holnaptól 40-ről 95 százalékra emelkedik annak az extraprofitadónak a mértéke, melyet a Brent olaj és az Oroszországból származó nyersolaj közötti árrésre vet ki a kormány. Tehát - miután a kormány a fokozódó nyomásra kénytelen volt visszavonni az üzemanyagár-stopot - gyakorlatilag teljes egészében elveszi a magyar olajipari multitól az uniónál kialkudott, a vezetékes orosz olajra vonatkozó szankciós kivételből származó búsás hasznát. Orbán Viktor előzőleg bejelentette, hogy az olajcég elvont nyereségét a rezsicsökkentés fenntartására fordítják.

Persze nem kell attól tartani, hogy tönkremegy a Mol Nyrt., hiszen a 480 forintos hatósági áras üzemanyagon is annyit kerestek, mint még soha: a második és a harmadik negyedévben is minden idők legnagyobb nyereségét könyvelhették el, amiről például ITT olvashatnak.

A Magyar Közlönyben szerdán, késő este megjelent, Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett kormányrendeletben olvasható, hogy a kormány annak érdekében, hogy a szankciós benzinárakból keletkező extraprofitot elvonja, és a rezsivédelmi alapba irányítsa, a következőket rendeli el:

PestiSracok facebook image

A kormányrendelet tartalmazza továbbá, hogy a következő naptól, azaz december 8-ától

Orbán Viktor már délelőtt jelezte szándékát

Ahogyan arról portálunk is beszámolt tegnap éjjellel véget ért a benzinárstop. Portálunk is beszámolt róla, hogy Orbán Viktor délelőtt közösségi oldalán jelentkezett be a mai kormányülésről. A kormányfő bejegyzésében kijelentette, hogy hazánkat is elérte ugyan az elhibázott szankcióknak köszönhetően megnövekedett üzemanyagár, azonban a magyar kormány továbbra is elkötelezett a rezsivédelmi alap fenntartása mellett.

– írta bejegyzésében Orbán Viktor.

Vezető képünket az MTI készítette Hernádi Zsoltról, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatójáról, 2021-ben, a Budapesti Értéktőzsdén.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!