Pesti Srácok

Üzent a kormány Daniel Freundnak: Magyarország nem hagyja belezsarolni magát a háborúba! (videó)

Múlt héten Budapestre látogatott az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának küldöttsége, akik azt térképezték fel, hol tart a kormány azon feltételek teljesítésében, amit az uniós források kifizetéséhez teljesítenie kell Magyarországnak. A delegáció tagja volt a hunagrofóbiás Daniel Freund is, aki épp annak az európai baloldalnak a képviselője, amelyik tele van korrupciós ügyekkel, bár ezzel kapcsolatban nem igazán szeretnek vizsgálódni. Bármennyire is meglepő, a zöldpárti képviselő "csalódott" Magyarországban, mert "a kormány bűnszervezet módjára ural le komplett szektorokat". Ezzel tulajdonképpen a háborúpárti Daniel Freund bevallotta a 444.hu-nak, hogy tovább zsarolná Magyarországot. A kormánypártok természetesen nem hagyták szó nélkül mindezt, Hollik István videóüzenetben reagált a politikus szavaira. Ebben úgy fogalmazott: Magyarország nem hagyja belezsarolni magát a háborúba!

– mondta el a 444.hu-nak Freund. A "politikus" arról is beszélt, hogy bár az Integritás Hatóság vezetőjével kifejezetten előremutató egyeztetést folytattak, az összkép szerint mégis csalódást keltő és kijózanító volt. Véleménye szerint egyáltalán nem úgy tűnik, hogy a kormány mindent megtesz ezeknek a forrásoknak a felszabadítása érdekében. Freund képes volt rezzenéstelen arccal azt hazudni a 444-hu-nak adott interjújában, hogy közös érdekük, hogy az uniós pénzeket mielőbb eljuttathassák Magyarországra.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá.

– panaszkodott.

A küldöttség egyébként még ezen a héten beszámol a Bizottságnak arról, milyen megállapításra jutottak a budapesti látogatást követően, majd az elhangzottak után a következő plenáris ülésen születhet határozat Magyarországgal kapcsolatban. A 444.hu-ban megjelent interjú alapján nem sok jóra számíthatunk, hiszen Freund lazán egy konkrét fenyegetést is megfogalmazott, mely szerint újszerű nyomásgyakorlásra van szükség ahhoz, hogy kikényszeríthessék a magyar kormánytól az "érdemi változást".

– mondta a háborúpárti Daniel Freund. A hazugságcunami egyik érdekes része még az, hogy a "politikus" állítása szerint a kiskereskedelmi és az építőipari szektorban is találkozott olyan cégvezetőkkel, akik politikai leszámolás áldozatának érzik magukat. Úgy fogalmazott: "titkosszolgálati razziáknak és koncepciós eljárásoknak vetnek alá cégeket, hogy a miniszterelnök belső körei minél könnyebben vásárolhassák fel azokat".

Akinek van hozzá gyomra, a teljes interjút ITT elolvashatja.

Hollik István: tovább zsarolnak a brüsszeliták

A kormánypártok természetesen nem hagyták szó nélkül az elhangzottakat. Hollik István közösségi oldalára feltöltött videójában úgy fogalmaz:

Daniel Freund európai parlamenti (EP-) képviselő (Zöldek/Európai Szabad Szövetség, Németország) "újabb nyomásgyakorlást követ el, azaz tovább zsarolnak a brüsszeliták" - jelentette ki a Fidesz kommunikációs igazgatója az MTI-hez hétfőn eljuttatott videójában. Hollik István "a brüsszeli baloldal öklének" nevezte Daniel Freundot. Arra reagált, hogy az EP-képviselő "a Soros által finanszírozott 444-nek" adott interjúban felszólította a Bizottságot: keményebben lépjen fel Magyarországgal szemben. Daniel Freund szerint "újszerű nyomásgyakorlásra van szükség". A kommunikációs igazgató azt mondta: világos, hogy a tények nem zavarják meg a tisztánlátásban az EP-képviselőt.

- hangoztatta Hollik István. Úgy vélekedett:

Persze Daniel Freund úgy támadja Magyarországot, hogy ő annak az európai baloldalnak az élharcosa, amelyik teli van korrupciós ügyekkel" - jelentette ki a kommunikációs igazgató. Hozzátette, rossz híre van az EP-képviselő és a többi brüsszeli bürokrata számára: Brüsszel sem tehet meg mindent, ezért "hiába préselnek tovább, mi nem fogjuk engedni, hogy Magyarország belesodródjon a háborúba.

"Hungarofób zsarolómissziót" küldtek Budapestre?

Mint arról korábbi cikkünkben részletesen írtunk, Szijjártó Péter szerint az EP-delegáció tagjai be akartak avatkozni Magyarország szuverenitását jelentő ügyekben.

ezt mondta Szijjártó Péter az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának hét eleji budapesti látogatásáról. A külügyminiszter a Kossuth Rádióban arról beszélt: ráadásul a delegáció tagjai be akartak avatkozni Magyarország szuverenitását képező ügyekbe. Közben a Magyar Nemzet azt írta, hogy az EP-delegáció ténykedése arról szólt, hogy nyomást gyakoroljanak hazánkra. Zsarolás és méltatlan támadás – így jellemzi a Magyar Nemzet az Európai Parlament költségvetési bizottságának budapesti látogatását. A portál azt írja: a hazánkba érkezett EP-delegáció ténykedése most is arról szólt, hogy nyomást gyakoroljanak Magyarországra. A Bizottság egyik tagja, Daniel Freund már napokkal a látogatás előtt azt írta Twitteren, hogy „nincs uniós pénz” – válaszul a magyar miniszterelnök CPAC-en mondott kijelentésére, miszerint nemet kell mondani a migrációra, a genderlobbira és a háborúra. A vizsgálódást követően a baloldali politikus el is szólta magát. A hirado.hu felidézi: a küldöttség Budapesten többségében kormánykritikus újságírókkal, liberális civil szervezetekkel és baloldali politikusokkal találkozott. Sőt, az uniós források felhasználását vizsgáló küldöttségbe két magyar baloldali politikust, a momentumos Cseh Katalint és a DK-s Rónai Sándort is meghívták. Annak ellenére, hogy a Momentum EP-képviselőjének családi vállalkozásához köthető cégháló – gyanús körülmények között – csaknem 5 milliárd forintnyi uniós támogatáshoz juthatott az elmúlt években. Gyurcsány Ferenc pedig nemrég maga beszélt arról, hogy a DK-s képviselők is belobbiztak néhányat az uniós forrásokért cserébe Magyarországgal szemben támasztott feltételek közé.

− értékelte a delegáció tevékenységét az Alapjogokért Központ európai uniós kutatási igazgatója. Kovács Attila úgy fogalmazott: a vizit egy zsaroló misszió, amit éppen akkorra időzítettek, amikor Magyarország fontos mérföldkőhöz érkezett az uniós forrásokról szóló tárgyalásokon. – fogalmazott a szakértő.

Forrás: MTI/Facebook/444.hu. Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.