Pesti Srácok

Karácsony Gergely rettenetesen kifakadt, de ezúttal is eltévesztette a házszámot

Karácsony Gergely rettenetesen kifakadt, de ezúttal is eltévesztette a házszámot

Budapest főpolgármestere ismét elővette a keménykedő énjét, vagy csupán a sok tucat tanácsadója közül éppen annak a kezébe került a klaviatúra, aki tornából felmentettként a nagyvad árnyékából erősködik a közösségi médiában.

- olvasható Karácsony közösségi oldalán. A főpolgármester azonban nem saját koalíciós társainak szánta a rájuk teljes mértékben illő sorokat, hanem egy fiatal politikai aktivista lejáratására használta fel.

BALOLDALI KÉPMUTATÁS

PestiSracok facebook image

Történt ugyanis, hogy a Blaha Lujza téren a Fidelitas aktivistái egy molinó kifeszítésével szembesítették a baloldali városvezetést szervilis háborúpártiságukkal. Eközben azonban az egyik fiatal hölgy a minden irányból gyér minőségben letérkövezett Blaha egyik méhlegelő kompatibilis ritka növény kultúráját felvonultató ágyásába (természetesen egyszerű egynyári ültetett növények voltak) lépett.

Ez az ügy is jól mutatja, hogy Karácsony Gergely mennyire van eltájolva a valóságot illetően: mintha ez a kép lenne Budapest legnagyobb problémája éppen

Karácsony Gergely ennek kapcsán érezte szükségét annak, hogy kifakadjon. Mit is mondhatnánk? Csak a szokásos baloldali képmutatás... Amúgy emlékszik valaki arra, hogy a főpolgármester kiborult volna a diáktüncizőkre, amiért tábort vertek a Széchenyi téren vagy amiért kordonbontás címén szétbarmolták a Szent György teret? Mi sem!

Az persze a legkevésbé sem zavarta a főpolgármestert, amikor a Széchenyi tér hatalmas zöld felületén vertek tanyát elvbarátai // fotó: Hatlaczki Balázs

Vezető kép: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!