Pesti Srácok

A MÚOSZ úgy rágerjedt a Hír TV egy apró hibájára, hogy rögtön általános cenzúrát követel

A MÚOSZ úgy rágerjedt a Hír TV egy apró hibájára, hogy rögtön általános cenzúrát követel

Történt, hogy a Hírtv ügyeletes szerkesztője benézett egy virtuális tartalmat a Twitteren. A hiba egészen jelentéktelen a mostani háborús hírdömpingben, de a MÚOSZ hirtelen megtalálta létezése célját: általános felügyelet alá akarja vonni a csatornát.

A harcias közleményt is közzétettek, amiben gyakorlatnak és szándékosnak hazudnak egy apró, de annál lényegtelenebb tévedést, amiben hitelt adtak számtalan ukrán és ukránpárti csatornának, miszerint az alábbi videóban ukrán hazafiak ünneplik a kercsi híd megrongálását.

https://twitter.com/BrennpunktUA/status/1680758791938232320

A szerkesztő hibáján felbőszülve a kommunista újságírószövetség örököse a következő közleményt fogalmazta meg, kívánva a cenzúra mihamarabbi bevezetését:

PestiSracok facebook image

Természetesen szerkesztőségünk is mélyen elítéli a Hírtv – azóta elbocsájtott – szerkesztőjének felületességét: egyetlen egy darab szurkolói csatornában nem szabad bízni a Twitteren. Ott mindenki hazudik; az oroszok, az ukránok, a lelkes nyugati szurkolók, az Oryx, a Rybar, legfőképpen az elemzőknek álcázott ügynökök és az egyéb, háborúban és halálban kéjelgő pszichopaták.

Ugyanakkor mélyen elítéljük a MÚOSZ sajtószabadságot korlátozni kívánó szándékát is. Tévedni emberi dolog, náluk is becsúsznak néha álhírek és félreértések, pedig ők masnival átkötve kapják meg a különböző nagykövetségektől a saját gondolataikat a világról.

Külön érdekesség, hogy a MÚOSZ annak a Média1 című revolverlapnak a feljelentésére kezdte zaklatni a Hírtv-t, amelyről most mondta ki a bíróság, hogy álhíreket terjeszt.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!