Pesti Srácok

Bedő Dávid, a momentumos mitugrász követte a szovjet mintát és fröcsögve fasisztázta le a Fradi szurkolóit

Bedő Dávid, a momentumos mitugrász követte a szovjet mintát és fröcsögve fasisztázta le a Fradi szurkolóit

TikTok-csatornáján jelentkezett Bedő Dávid momentumos képviselő, aki a Pride-felvonulás és a ferencvárosi LMBTQ-pad körül kialakult mizéria kapcsán osztotta meg gondolatait követőivel. Szem nem maradt szárazon, hiszen sikerült végre egy jót fasisztáznia a képviselő „úrnak”, és egyben primitív, ötvenes éveket idéző hangnemben megsértenie a fradistákat. Ismerjük már ezt a hangulatkeltést, de a siránkozva menekülő fasisztázás és az áldozatpózba vágás sem segít mindig; a gyávaság tisztán kivehető a sivalkodás mögött.

– írja videójához, amelyben többek között a következő mondatok hangzanak el:

PestiSracok facebook image

A Momentum gyászhuszára mellékesen megint melléfogott, hiszen láthatóan fogalma sincs a fasiszta és a náci, illetve vélhetően a többi, általa használt fogalom jelentéséről. Kísérteties a hasonlóság a szovjet és internacionalista kommunista propagandához, akik a nácikat fasisztának hívták, hogy elkendőzzék a nemzetiszocialista szó fájdalmas hasonlóságát a szocialista terminushoz képest. Aki fasisztázik, önmaga bizonyítja be, hogy hű talpnyalója a kommunistáknak, Bedő azonban azonban a videója végén mindenkit megnyugtatott, amikor úgy fogalmazott:

Ha a pattogó momentumos így mondja, nincs is értelme vitázni, a liberálisok „igazságával” szemben úgysem lehet mást véleményt megfogalmazni. Végül álljon itt Bedő képviselő remekműve. Természetesen kell hozzá lelkierő és gyomor, úgyhogy csak komoly idegszálakkal rendelkezőknek ajánljuk a megtekintést.

https://www.tiktok.com/@bedo.david/video/7256875032675093787?is_from_webapp=1&sender_device=pc

Forrás: Mandiner.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!