Pesti Srácok

Demkó Attila a PS-nek: előbb-utóbb egyik fél sem fog tudni előre lépni a harctéren, akkor jöhet valamiféle tűzszünet vagy évtizedekig húzódó hidegháború (VIDEÓ)

Az orosz-ukrán háborúban mind a két fél bezárta magát egy olyan helyzetbe, hogy nagyon nehéz a valódi béke – fogalmazott portálunk érdeklődésére Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő a Gombaszögi Nyári Táborban adott interjújában. Mint kifejtette, a békének nagyon kevés az esélye, inkább egyfajta tűzszünet következhet. Úgy vélte, előbb-utóbb kifullad az ukrán ellentámadás, akár sikeres lesz, akár nem, utána viszont az oroszok sem tudnak egy nagyobb támadással eredményt elérni. Ennek a folyamatnak a végén valamilyen tűzszünet fog következni, ami átmegy egy akár hosszú évtizedekig elhúzódó hideg, vagy félig forró háborúban a két ország között.

Hiába, a Gombaszögi Nyári Tábor sem tudta elfeledtetni a szomszédunkban zajló háborút, ezért a szervezők jobbnak látták, ha inkább beszélnek róla. Ennek apropóján Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő állt kameránk elé a Ma7 Sátorban tartott beszélgetést követően, ahol kérdésünkre válaszolva elöljáróban arról beszélt, az orosz elnök fejében akkor dőlt el, hogy megtámadja Ukrajnát, amikor Victor Medvecsukot, az ukrajnai emberét, rokonát hazaárulási perbe fogták és bezárták az orosz tévécsatornákat.

– fogalmazott. A szekértő hozzátette, bár az oroszok állítják, hogy leginkább Ukrajna NATO-csatlakozása a támadás mögött álló egyik legfőbb érv, ennek a kérdésnek is több rétege is van.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta Demkó Attila.

Oroszország nem akart harcolni a Nyugattal

A szakértő szólt arról is, Oroszország 2000-től kezdve folyamatosan erősödött, ugyanakkor még volt olyan felvetés is Putyin részéről, hogy Oroszország akár NATO-tag, vagy egyfajta NATO-partner lehetne. A 2000-es évek elején egyértelműen látható volt, hogy Oroszország nem harcolni akart a Nyugattal, hanem próbálta keresni a megegyezéshez vezető utat.

– sorolta a szakértő, aki úgy vélte, ezek voltak azok a pontok, amelyek Oroszország fokozatos elidegenedéséhez vezettek. Hozzátette, míg korábban az oroszok sokkal könnyebben elfogadtak dolgokat, fokozatosan azt tapasztalták, hogy nekik kell folyamatosan visszavonulniuk, és folyamatosan megszegik a nekik tett ígéreteket. Demkó Attila kiemelte, bár külső szemlélőként kijelenthető, hogy Oroszország sem mondhatja meg semelyik más országnak, hogy mit tegyen vagy gondoljon, de az orosz percepció szempontjából ők a Nyugatot látják agresszornak, és a putyini világképben ez logikus is.

Béke nem lesz, de jöhet a kifulladás

Demkó Attilát végezetül a béke lehetőségéről is kérdeztük, amellyel kapcsolatban kiemelte,

Mint kifejtette, ha Oroszország nem csatolja el ezt a négy oblasztyot, akkor könnyebb lenne a helyzet, hiszen valamiféle autonómiában meg tudna egyezni a két fél, még ha Ukrajna kényszerből is tenné. Ebben a helyzetben viszont Ukrajna nem fog lemondani területeiről, és Oroszország sem fogja feladni az elfoglalt régiókat.

– fogalmazott Demkó Attila.

A videóban többek közt szó esik arról is, lehetnek e Lengyelországnak regionális középhatalmi tervei a balti államokkal és Ukrajnával összefogva, és ezek mögött állhat e Washington; illetve, hogy nem újabb pufferzónát akar e kihasítani Ukrajnából Putyin, amely a NATO és Oroszország közé ékelődhet.

A videót László Petra és Susánszky Mátyás készítette.

Vezetőkép: PS

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.