Pesti Srácok

Nagyinterjús ingatlanhirdetés a Telexen! – Hont András gyűjtése

Nagyinterjús ingatlanhirdetés a Telexen! – Hont András gyűjtése

Kifejezetten csípem azokat az értelmiségieket, akik a könyvtárukkal együtt árulják a házukat, hogy elmenekülhessenek ebből a fasiszta diktatúrából. Nem olvassuk eleget a Latexet (ahogy bizonyos vélelmezett szokásaikról nevezzük őket magunk között), ezért megint Hont Andrásra szorultunk, aki egy új kereskedelmi szolgáltatást vett észre a liberális média fiatalos HVG-jén. A NER üldözöttjei videós nagyinterjú keretében árulhatják azokat a tulajdonaikat, amelyektől meg akarnak szabadulni, mielőtt az aknák között, a szögesdrót alatt átszöknek a nagybetűs NYUGATRA, a szabadságba.

Gönczi Andreáról eddig nem tudtam, hogy kicsoda, jó bevándorló lesz belőle valahol meleg éghajlaton, de mindig "csodáltam" azokat az erdélyi, felvidéki, kárpátaljai "magyarokat", akik átszellemülten képviselik a legszélsőségesebb román, csehszlovák–szlovák, jelen esetben szovjet–ukrán álláspontot az oda szorult magyarok ügyében. Micsoda csodálatosan szabad érzés lehet ilyen embernek lenni: se személyiség, se jellem, se nemzeti érzés. Csak a vágyakozás, hogy miért is nem születtem románnak, szlováknak, jelen esetben ukránnak, akkor biztos boldog lennék. Végül is érdekes inverzió ez (elnézést), ezek bárhol jól érzik magukat, csak magyarok ne legyenek a környéken.

Hont András felvet egy másik adekvát megközelítést is:

PestiSracok facebook image

Különösen ennek a "szabadeurópás" interjúnak az utolsó bekezdését ajánlom. Sajnálom, Parászka Boróka egyértelműen le van taszajtva az első helyről.

– mondja Gönczi Andrea. A telexes videóanyag felvezetése pedig ez:

Ha valaki büntetni akarná magát vele, itt megnézheti. A nyomor, ahonnan menekülnek:

Ő volt az egyébként, aki az egyik híres szavazatszámlálós Facebook-posztot írta:

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!