Pesti Srácok

Hány hét a világ? – 5 év Máté T. Gyula nélkül

null

Gonosz dolog az időszámítás. Rajongott Petőfink fenti kérdésére bizony nem tudnék válaszolni – engedtessék meg, hogy most eltekintsek a verselemzéstől, holott lenne ott jócskán keresgélni való – tartok tőle, az elmúlt öt évvel sem tudnék elszámolni. Nem csak hetek, de hónapok hosszú sora hiányzik a leltárból.

Ócsai Rita írása

A Kedves Olvasó – aki vélhetően a Kávé mellé hiánya miatt tévedt ezen írásra – bizonyosan tudja, milyen az, ha minden áldott, avagy áldatlan reggelen még egy cinkos összekacsintás sem köszön vissza ránk. A rideg valósággal meg a paplan alatt is kellemetlen összebújni. Inkább onnan is menekülni kell, hátha a következő másodperc hoz valami értelmezhetőbbet, emberibbet, bármit, ami egy kicsit is szívet melengető.

Gyulának minden valószínűség szerint most is szép, szórakoztató, biztató, mosolyt fakasztó szavai lennének, keresem ezeket én is jó ideje, csak nehezen találom. Idézek inkább Tőle, írjon végre Önöknek Ő közvetlenül újra, íme egy, az utolsó „apokrif” bejegyzései közül:

PestiSracok facebook image

Mindenki sajátosan értelmezte eme nemes intelmeket, láttunk már ennél vidámabb királydrámát is… Nos, Gyula becsukta az étlapot, zárta sorait. Józsi, a csepeli boltos felülvizsgálta tanácsát, lehúzta a rolót, s sem köz-, sem magánhaszontalan egyedek kedvéért sem nyitja ki a kaput. Micu pedig az igaz macskák álmát alussza a páfrányok alatt.

Hát ez nem sikerült valami vidámra, bocsássák meg nekem! Ajánlom figyelmükbe Gyula korábbi írásait szívderítésül, épp a napokban nevettem jót jóstehetségén az utolsó (2018.03.05) interjújában elhangzottak kapcsán Soros-birodalmi megjegyzéséről, Alex, mint trónutódló lehetőségéről… Hittük is, meg nem is… Ő pedig tudta. Tűpontosan, olyan éles logikával, amilyen csak az Ő kiváltsága volt.

Köszönöm, hogy kicsit velem borongtak, ígérem, nem teszek ilyet többé.

Hallgassák a szép hangokat, lássák meg a gyönyörködtetőt, kedveljék a kedvelni valót: legyenek jól! Gyula mindig velünk lesz, a kávé is illatozik. Találkozunk még.

Öt éve eltávozott kollégánk nagy sikerű, Kávé mellé című PestiSrácok-blogja IDE KATTINTVA érhető el.

Fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.