Pesti Srácok

Tizenkét pontos családvédelmi programot hirdetett meg Novák Katalin az V. Budapesti Demográfiai Csúcson

Tizenkét pontos családvédelmi programot hirdetett meg Novák Katalin az V. Budapesti Demográfiai Csúcson

Ígérjük nekik, nem hagyjuk. Sem a templomot, sem az iskolát – kezdte felszólalását Novák Katalin az V. Budapesti demográfiai csúcson, szavait az eseményen fellépő kárpátaljai gyermekkórusnak címezve. A köztársasági elnök felszólalásában a biztonság megőrzésében a szabadság és a családok szerepét hangsúlyozta kifejtve, olyan ország épült az elmúlt években, ahol ha a fiatalok családalapítást terveznek, minden segítséget megkapnak, ahol a gyermekvállalás nem hátrányt jelent. Ennek védelmében a köztársasági elnök egy 12 pontos családvédelmi kiáltványt fogalmazott meg.

Felszólalásában Novák Katalin felidézte, a kommunizmusban eltöltött 13 év kitörölhetetlen nyomot hagyott benne, hiszen családellenes időket élt meg a magyar társadalom. Azóta azonban hozzászokhattunk a szabadság levegőjéhez, ennek megőrzésén kell dolgoznunk.

– jelentette ki hozzátéve, a biztonság záloga a szabadság.

PestiSracok facebook image

Ezért a köztársasági elnök szerint olyan világot kellett építeni, ahol ha a fiatalok családalapítást terveznek, minden segítséget megkapnak, ahol a gyermekvállalás nem hátrányt jelent, ahol az anyák és apák megbecsülése, a családok anyagi biztonsága növekedett.

– fogalmazott ugyanakkor. Felidézte, hogy ha továbbra is többen távoznak, mint ahányan születnek, nincs jövő. A demográfiai jégkorszak azonban nem az egyetlen fenyegető veszély, keresztény európai kultúránk is veszélyben forog.

– húzta alá.

A köztársasági elnök szerint a családok szabadságharcának követelései az 1848-1849-es szabadságharchoz hasonlóan 12 pontban foglalhatók össze:

–zárta sorait.

Vezető kép: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!