Pesti Srácok

Navracsics a fronton – Ez lehet az új minisztérium első feladata

Navracsics a fronton – Ez lehet az új minisztérium első feladata

Gulyás Gergely kedden benyújtott törvényjavaslata nyomán 2024. január 1-jével a Miniszterelnökségből kiválva létrejön a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium, amelyet nagy valószínűséggel a jelenlegi területfejlesztési miniszter, Navracsics Tibor fog vezetni. Az új minisztérium létrehozásával a tárcavezető jogkörei jelentősen bővülni fognak, és nagyobb önállóságot is kap, ezáltal jelentősen hatékonyabbá téve az államszervezet működését.

Már október elején felmerült, hogy önállósítani kívánják a Miniszterelnökség alá tartozó területfejlesztési tárcát, azonban az erről szóló törvényjavaslat csak október tizennegyedikén született meg. A javaslat indoklása szerint a területfejlesztési miniszter eddig nem rendelkezett önálló munkaszervezettel, valamint a jogi és szakmai mozgástere is korlátozva volt; az önálló minisztérium létrehozásával mindez nagyságrendekkel bővülne.

A törvényjavaslat továbbá létrehozza a Nemzeti Fejlesztési Központot is, amely szintén Navracsics Tibor igazgatása alá tartozna. A Nemzeti Fejlesztési Központ látná el az uniós támogatások felhasználásának koordinálását, és a helyreállítási és ellenálló-képességi alappal kapcsolatos feladatokat, bizonyos programoknál pedig irányító hatósági feladatai lennének. Ez utóbbi különösen fontos lépés lenne a hazánknak járó EU-s források ügyében folytatott harcban. Mint ismert, a jogállamisági hisztériában Brüsszel folyamatosan újabb és újabb akadályokat gördít hazánk elé, ezzel visszatartva a kifizetéseket.

Navracsics Tibor az uniós források felszabadításával kapcsolatos intézkedések végrehajtási folyamatával kapcsolatban folyamatos tárgyalásokat folytat az uniós tisztségviselőkkel. Az önálló tárca felállítása lényegesen nagyobb teret engedne a miniszternek ebben az eljárásban is. Az új minisztérium első feladata tehát nagy valószínűséggel ennek a csatának a megvívása lesz. Ebben pedig Navracsicsnak van igazán tapasztalata.

PestiSracok facebook image

Emlékezetes az Erasmus-ügy, amelynek során Brüsszel megpróbálta távvezérelni a magyarországi felsőoktatást, azáltal, hogy egy ösztöndíjprogramot lehetetlenített volna el, aminek visszavonását ahhoz kötötték, hogy kívülről határozhassák meg, kik lehetnek és kik nem az egyetemi kuratóriumok tagjai. Ebben az esetben Navracsics volt az, aki szembeszállt az uniós bürokratákkal.

– olvasható abban a levélben, amelyet Navracsics Tibor küldött Johannes Hahn és Mariya Gabriel uniós biztosoknak a zsarolás kapcsán. Az ügy ugyan még nem zárult le (hiszen az európai tisztviselők újabb kifogásokkal éltek), azonban a miniszter akkori kiállása lényegesen javított hazánk tárgyalási helyzetén.

Az új tárca létrehozásával tehát egy újabb, nagyobb mozgáskörű "hadoszlop" száll szembe Brüsszellel, a nekünk kijáró forrásokért folytatott harcban, egy olyan tábornok kezében, aki már aratott győzelmeket ezen a fronton.

Forrás: Parlament.hu; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.