Pesti Srácok

Újabb győztes csata a munkácsi magyarság számára, de a kálvária még nem zárult le

Újabb győztes csata a munkácsi magyarság számára, de a kálvária még nem zárult le

Ismét, immáron harmadszor is törvénytelennek ítélte a bíróság Schink István munkaszerződésének egyoldalú felbontását, és arra kötelezte a munkácsi tanfelügyelőt, hogy helyezze vissza őt iskolaigazgatói állásába. A tanügy még nem hajtotta végre a bíróság ítéletét, azonban a tanárok és a szülők bizakodóak.

Portálunk már több ízben is foglalkozott a Munkácsi II. Rákóczi Ferenc Középiskola igazgatójának ügyével. Schink Istvánt törvénytelen módon távolították el pozíciójából, és helyére egy magyarul egy szót sem értő ukrán csinovnyikot neveztek ki. Az új igazgató, Pauk Marija semmiféle tapasztalattal nem rendelkezett, amit az intézmény vezetése megkövetelt volna, és rendkívül diszkriminatív módon bánt a magyar közösséggel. Pauk még azt sem engedélyezte, hogy a tanulók elénekeljék a Himnuszt az iskola tanévnyitóján, sőt, semmilyen magyar szimbólum kihelyezését nem engedélyezte. A szülők és a tanári kar ezért a bírósághoz fordult, ahol Schink azonnali visszahelyezését kérték. Nem sok remény volt a győzelemre. Ismerve a kisebbségek ukrajnai helyzetét, kevesen hitték volna, hogy sikerre vihetik a meghurcolt igazgató ügyét, azonban mindenkit kellemes meglepetés ért, Schink ügyében ugyanis immáron harmadik esetben is kedvező ítéletet hozott a bíróság.

– számoltak be a tanári kar tagjai a legutóbbi döntésről az iskola Facebook-oldalán. A tanfelügyelőség azonban a harmadik ítéletet követően sem helyezte vissza munkakörébe Schink Istvánt. A bírósági döntéssel azonban ők sem szállhatnak szembe, bár az időt még húzhatják. Valószínűleg ennek érdekében mindent megtesznek, de a jelek jó irányba mutatnak: ha Ukrajnában van törvényes rend, akkor az igazgatónak vissza kell kerülnie tisztségébe!

PestiSracok facebook image

Forrás/Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!