Pesti Srácok

Szijjártó Ukrajnában: 2015 óta lépésről lépésre születtek olyan jogszabályok, amelyek a magyar kisebbség jogait csorbították – Téma volt az Orbán–Zelenszkij-találkozó is (Videó)

Nem ijedt meg Szijjártó Péter az ukránul írt halálos fenyegetéstől: Ukrajnába utazott a külgazdasági és külügyminiszter, hogy kollégájával, Dmitro Kulebával egyeztessen, előkészítendő egy, a két ország vezetői között esetlegesen létrejövő tárgyalást. Ezen kívül természetesen az Ukrajnában élő magyar kisebbség helyzete is kiemelt téma volt az egyeztetéseken. A magyar külügyminiszter hangsúlyozta: a 2015 előtti állapot helyreállítását követelik az ukrán féltől. A rendkívül fontos előkészítő tárgyalásokat megelőzően Szijjártó és Kuleba az ungvári temetőben rótták le tiszteletüket. A tárgyalást követő sajtótájékoztatón Dmitro Kuleba közös érdeknek nevezte a jószomszédi viszony helyreállítását. Elmondta, hogy a legtöbbet a nemzeti kisebbségek helyzetéről beszéltek a hétfői tárgyalások során. Hozzátette, hogy létrehoznak egy operatív munkacsoportot, amelynek tíz napja lesz arra, hogy megoldásokat találjon a kisebbségi kérdések végleges megoldására.

A kárpátaljai Ungváron tárgyaló Szijjártó Péter hivatalos programja a Kálvária-temetőben indult Andrij Jermakkal, az ukrán elnöki hivatal vezetőjével és Dmitro Kuleba külügyminiszterrel. A magyar és az ukrán fél ezt követően ült tárgyalóasztalhoz.

– mondta Szijjártó Péter a saját Facebook-oldalán megjelentetett videóban az ülést megelőzően.

PestiSracok facebook image

A tárgyalást követő sajtótájékoztatón Dmitro Kuleba közös érdeknek nevezte a jószomszédi viszony helyreállítását. Elmondta, hogy a legtöbbet a nemzeti kisebbségek helyzetéről beszéltek a hétfői tárgyalások során. Hozzátette, hogy létrehoznak egy operatív munkacsoportot, amelynek tíz napja lesz arra, hogy megoldásokat találjon a kisebbségi kérdések végleges megoldására.

Szijjártó Péter emlékeztetett, Magyarország több mint egymillió menekültet fogadott be Ukrajnából, több mint ötezer ukrán gyermek jár magyar iskolába, Ukrajnában pedig félmillió családnak tudott segíteni Magyarország különböző humanitárius segélyekkel – foglalta össze a Kárpáti Igaz Szó.

– fogalmazta meg az elvárásokat Szijjártó Péter.

Andrij Jermak, az elnöki iroda vezetője elmondta, hogy a tárgyalásokon téma volt az Orbán–Zelenszkij-találkozó is, és közeledtek a felek álláspontjai.

Súlyos fenyegetés árnyékában utazott Ungvárra Szijjártó

Mint ismert, komoly biztonsági előkészületek mellett érkezett hétfőn a kárpátaljai Ungvárra Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A tárcavezető a hivatali kollégájával, Dmitro Kulebával fog tárgyalni, ám közel egy héttel az út előtt halálos fenyegetést kapott. A miniszter a határig helikopterrel, onnan autóval utazott.

Ungvárról ismét jelentkezett a tárcavezető. Bejegyzésében Szijjártó azt írta:

A kárpátaljai Ungváron tárgyaló Szijjártó Péter hivatalos programja a Kálvária-temetőben indult Andrij Jermakkal, az ukrán elnöki hivatal vezetőjével és Dmitro Kuleba külügyminiszterrel. Innen ismét üzent a miniszter:

A magyar és az ukrán fél ezt követően ült tárgyalóasztalhoz.

– jelentette ki a miniszter a közösségi oldalán közzétett videóban.

Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.