Pesti Srácok

Hivatalosan is megszűnt az ellenzéki összefogás a XVIII. kerületben (Videó)

Hivatalosan bejelentette, hogy elindul a polgármesteri székért a XVIII. kerületben Banga Zoltán, a városrész LMP-s színekben politizáló önkormányzati képviselője. Indulása azért is különösen pikáns, mert a kerületet az a Szaniszló Sándor vezeti, aki a DK önkormányzatokért felelős árnyékminisztere, és akinek pártja éppen a DK vezetésével létrejövő ellenzéki összefogást sürgeti az önkormányzati választásokra készülve. Szimbolikus kerületben omlott tehát össze legkorábban az ellenzéki szivárványkoalíció.

Banga Zoltán 2019-ben még az ellenzéki összefogás jelöltjeként szerzett képviselői mandátumot, azóta azonban számos konfliktusba keveredett a DK-s vezetéssel, amely szerinte leuralta koalíciós partnereit. Február elején már biztosan töréspontra jutott a képviselő és a városvezetés, Banga ugyanis közösségi oldalán arról írt, hogy 2019-ben pártja azzal a hittel csatlakozott a helyi összefogáshoz, hogy partnerként, közösen együttműködve fogják a kerület ügyeit intézni. Ehhez képest fontos, de nem sürgős témákban hívott össze rendkívüli ülést a DK-s Szaniszló Sándor vezette önkormányzat, előzetes egyeztetés nélkül.

– írta akkor. Azóta úgy tűnik, hogy nem sikerült elsimítani a nézeteltéréseket az ellenzéki pártokat saját zászlaja alá szólító DK-val, így ironikus módon éppen a párt önkormányzatokért felelős árnyékminiszterének kerületében bicsaklik meg az újabb nagy baloldali összefogás.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!