Pesti Srácok

Saját városrendészeik bírságolták meg Karácsonyékat a Városligetben

Saját városrendészeik bírságolták meg Karácsonyékat a Városligetben

Szürreális jeleneteknek lehettek szemtanúi azok, akik kilátogattak Karácsony Gergely és Dobrev Klára közös majálisi rendezvényére a Városligetbe. Még csak nem is azért, mert a főpolgármester saját bevallása szerint is sok Unicumnak kell lecsúsznia, hogy Gyurcsánnyal összefogjon, hanem azért, mert a helyszínen tartózkodó riporterünk szerint fővárosi városrendészek bírságolták végig a Karácsony-féle rendezvényre érkező szervezők járműveit, azok ugyanis nem jelentették be az eseményt. Úgy tűnik, saját szabályait sem sikerül betartania a főpolgármesternek.

Kollégánk beszámolója szerint az esemény hivatalos bejelentése nélkül tartotta meg majálisi rendezvényét a DK és Karácsony Gergely, ezért meggyűlt a bajuk a közterület-felügyelőkkel és a városrendészettel is Riporterünk beszámolója szerint fővárosi városrendészek lepték el Karácsonyék rendezvényének környékét, és serény bírságolásba kezdtek a helyszínen tapasztalt szabálytalanságok miatt.

Az esetet a fővárosi rendészet úgy kommentálta, hogy a szervezők a helyszínre érkezve azt állították, hogy a forgalomtól elzárt területre is behajthatnak, mivel egy rendezvény szervezői. Csakhogy valójában a rendezvény semmilyen engedéllyel nem rendelkezik, így azok szervezői sem rendelkeznek többletjogosítványokkal. Ezért a szabálytalanul parkoló szervezők közül néhányan autónként 39 ezer forintos bírságot kaptak. Volna.

Ezután ugyanis megjelentek a zuglói közterület-felügyelet emberei, akik végigbírságolták a kerület korábbi polgármestereként tevékenykedő Karácsony rendezvényének többi szervezőjét is, valamint más szabálytalanul parkoló autósokat.

PestiSracok facebook image
Csomagok várják a szervezőket Karácsonyék rendezvénye után

Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!