Pesti Srácok

Verőcei hajótragédia: nem kérték a Heidelberg szállodahajó cseh kapitányának letartóztatását, 4 hónapra bűnügyi felügyelet alá helyezték (videó) - Frissítve!

FRISSÍTVE!

Az illetékes ügyészség sem tartotta szükségesnek a verőcei hajótragédiában érintett Heidelberg szállodahajó cseh kapitányának letartóztatását, ám mindenképpen Budapesten szerették volna marasztalni. Nisóczi József Levente a Pest Vármegyei Főügyészség osztályvezető ügyésze, szóvivő közölte, hogy az ügyben a Budakörnyéki Járási Ügyészség a szerdán indítványt tett a gyanúsított bűnügyi felügyeletének elrendelésére. A férfitmég hétfőn őrizetbe vették, érdemi vallomást azonban nem tett a terhére rótt bűncselekményekkel kapcsolatban - tagad. Az illetékes nyomozási bíró 4 hónapra elrendelte a kapitány bűnügyi felügyeletét, addig nem hagyhatja el Budapest területét.

A Budakörnyéki Járásbíróság a mai napon, 12 órakor kezdődő ülésen a verőcei hajótragédia kapcsán tett ügyész indítványról döntek. A Budakörnyéki Járási Ügyészség a balesetben részes Heidelberg szállodahajó cseh kapitányának bűnügyi felügyeletét indítványozta.

A hajótragédiában megsemmisült motorcsónak roncsait vontatják partra az újpesti öbölben (Fotó: BRFK)
PestiSracok facebook image

Ismert, segítségnyújtás elmulasztása miatt gyanúsítottként hallgatták ki kétrendbeli segítségnyújtás halált okozó elmulasztása, valamint hatrendbeli segítségnyújtás elmulasztása miatt, majd őrizetbe vették a Verőcénél történt hajóbalesetben érintett szállodahajó kapitányát hétfőn – közölte a rendőrség a police.hu oldalon. A gyanúsítás előzménye, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság büntetőeljárást indított a szombat éjjel a Duna verőcei szakaszánál bekövetkezett, két ember halálával és öt ember eltűnésével járó motorcsónak-tragédia körülményeinek tisztázásáért.

A gyanú szerint a kapitány az ütközés után saját hajójának személyzetét nem riadóztatta, a mentési protokoll előírásait nem hajtotta végre, semmiféle intézkedést nem tett azért, hogy a mentésre szorulókat kimentse, továbbá a hajót sem állította meg.

A Budakörnyéki Járásbíróság egyelőre 4 hónapra rendelte el a cseh kapitány bűnügyi felügyeletét, addig nem hagyhatja el Budapest területét, ám a bíróságról már bilincsek és rendőri kíséret nélkül távozhatott.

Amit eddig tudunk a tragédiáról

Szombaton késő este Verőce magasságában egy magyar motorcsónak hét utassal és a kishajóvezetővel a fedélzeten ütközött a hegymenetben haladó Heidelberg szállodahajóval. A motorcsónakon utazók közül egy olasz férfi élte túl a balesetet. Két holttestet még szombaton éjszaka megtaláltak, köztük az isaszegi Berki Boglárka, valamint a kishajóvezető testét. Öt eltűntet továbbra is keresik a rendőrök, a katasztrófavédők, a polgárőrök, hajósok és a Duna mentén élők. A keresés fő szakasza a Budapesttől Dunaújvárosig terjedő szakasz, de a Mohácsig terjedő szakaszon is kutatnak vízről, levegőből és szárazföldről egyaránt. Sajnos már nincs remény arra, hogy élve megtalálják őket.

Továbbra is keresik a verőcei hajótragédia során eltűnt öt utast (Forrás: BRFK FB-oldal)
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.