Pesti Srácok

Izsák Balázs a PS-nek: Timmermans, a Minority Safepack elutasításában a főszerepet játszó személy nem képviselő többé (VIDEÓ)

Mi lesz a nemzeti régiókról szóló sikeres uniós polgári kezdeményezés sorsa most, hogy régi-új összetétellel felállt az Európai Bizottság - többek közt erről kérdeztük a kezdeményező Székely Nemzeti Tanács elnökét, Izsák Balázst, aki portálunknak azt is kifejtette, hogy a kisebbségvédelmi aláírásgyűjtése ellen tűzzel vassal küzdő román állam akaratlanul olyat is kimondatott az uniós bírósággal, amit soha nem akart volna...

A nemzeti régiókról szóló uniós polgári kezdeményezés hiába lett sikeres, a kezdeményező Székely Nemzeti Tanács ugyanakkor úgy döntött, hogy nem terjeszti az Európai Bizottság elé, tanulva a Minority Safepack példáján, amelyet nemes egyszerűséggel lesöpörtek az asztalról. A Székely Nemzeti Tanács úgy okoskodott, hogy majd egy új összetételű Európai Bizottság asztalára fogják letenni a sikeres kezdeményezést, ugyanakkor a Bizottság legalábbis vezetője tekintetében nem változott. Az új Európai Bizottság és a kezdeményezés sorsa kapcsán Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke elmondta, a Minority Safepack elutasításában a főszerepet játszó személy Frans Timmermans volt, ő már nem képviselő többé.

– fogalmazott.

PestiSracok facebook image

A románok elszámolták magukat a pereskedéssel

Érdeklődésünkre Izsák Balázs arról is beszámolt, hogy a két kisebbségvédelmi kezdeményezést megtámadó román állam lényegében éppen ellentétes hatást ért el, mint szeretett volna. Mint felidézte, Románia volna elérni, hogy az a bizottsági határozatot, amelyekkel a kezdeményezéseket nyilvántartásba vették, a bíróság megsemmisítse. Ugyanakkor Románia nehogy ezt nem érte el, de ráadásnak a per során jogvita alakult ki Románia és az Európai Bizottság között, amelynek volt egy született egy végzése. Ebben az Európai Unió Törvényszéke leszögezi,

Mint megjegyezte,

Vezetőkép: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!