Pesti Srácok

Meggyalázták az R56 gasztrosöröző portálját a momentumos tüntetés résztvevői

Meggyalázták az R56 gasztrosöröző portálját a momentumos tüntetés résztvevői

Megrongálták az R56 Gasztrosöröző portálját és reklámtábláit, a bejáratot és környékét gyalázkodó feliratokkal és horogkereszttel festették össze a Momentum hétfői tüntetése után a városban menetelő huligánok. A tavaly teljeskörű felújítás után újranyitott közéleti klub üzemeltetője, Bottyán István kifejtette: a hely a PestiSrácok üzemeltetésében és most is arról volt ismert, hogy kíváncsi a másik oldal véleményére, ezért is állnak értetlenül a támadás előtt, s feljelentést tettek a rendőrségen. Az R56 Gasztrosörözőben csütörtökön, 18 órától Polbeat-felvételt tartunk, Huth Gergely és Stefka István vendége Apáti Bence, a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapítója lesz.

Bottyán István a PestiSrácok kérdésére elmondta: az a céljuk, hogy az R56 Gasztrosöröző továbbra is olyan közösségi tér legyen, ahol minden álláspont megjelenhet, ezért is választották az 56-os forradalmárok követeléseiből "a szólás szabadságát", mint jelmondatot.

A Bede Zsoltot gyalázó graffiti előtt is értetlenül állnak, hiszen az ismert bloggernek, a Vadhajtások alapítójának nincs szerepe az R56 működtetésében.

PestiSracok facebook image

tette hozzá Bottyán István.

A Revolutio'56 Gasztrosöröző gazdag programkínálatáról a Facebook-oldalukon tájkékozódhatnak. Április 15-én szerdán például először rendezik meg a "Budapest közéleti Csikágót", Tibi atyával, alias Tóth Mátéval, utána a blues szerda és a klubkoncert következik. 16-án csütörtökön pedig, mint minden páros hét csütörtökén a PestiSrácok Polbeat-beszélgetésének nyilvános felvétele jön, ahol Huth Gergely és Stefka István vendége Apáti Bence, a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapítója lesz, aki a múlt hétvégi hazaárulás elleni tüntetés társszervezője is volt, a Civil Összefogás Fórum és Bayer Zsolt mellett.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!