Pesti Srácok

Börtönbe záratnák az Ateisták az egész ferences plébániát a harangozás miatt

Börtönbe záratnák az Ateisták az egész ferences plébániát a harangozás miatt

Feljelentette a Magyar Ateista Társaság a belvárosi ferences templom „személyzetét”, amiért állításuk szerint Hadházy Ákos rendszeres keddi tüntetéseinek egyikét „rendkívüli harangozással” lehetetlenítették el. Az Ateisták szerint a rendőrség inkvizíciós fellépést tanúsítva a szólásszabadásukért kiálló ártatlan tüntetőket vette elő, és indított ellenük eljárást. Holott, a templom személyzetét kellene szerintük börtönnel sújtani…

A börtönnel való fenyegetés mellett máris pénzt kunyerál a Magyar Ateista Társaság az „orbáni erőszakos térítés” ellen. Kell a figyelem, és a pénz is jól jön az Ateistáknak, ehhez pedig elég lehet az is, ha az ész felkent prófétái olyan ordító baromságokat írnak közleményeikben, hogy a hatalom vallási ürüggyel próbálja megfosztani az embereket alapvető szabadságjogaiktól. Hiába, klerikálfasiszta diktatúrában élünk.

ateisták
Börtönnel fenyegetnek az ateisták

Pedig, a közéletben máig mély nyomokat hagyó botrányos eset 2025 szeptemberében egyszer már nyugvópontra jutott. Ezzel kapcsolatban született egy hivatalos közlemény, miután Hadházy Ákos és Kálmán Peregrin templomigazgató atya leültek egy tisztázó beszélgetésre. 

  • A közlemény megállapításait Hadházy sem cáfolta utóbb, sőt engedett a plébánia kérésének is, ezért tekintsük ezt az események kiindulópontjának. A botránypolitikus feltehetően azért is volt kénytelen visszavenni szokásos arrogáns fellépéséből, mert érezhette, hogy ezúttal aktivistái olyannyira túltolták a biciklit, hogy joggal merülhetett fel párhuzam közöttük és a hajdanvolt Lenin-fiúk között.

A megbeszélés utáni közleményből kiderült, a tavaly március óta tartó rendszeres, keddi, 16 és 19 óra közötti demonstrációk teljesen ellehetetlenítették a templom hitéleti tevékenységét „a kihangosított beszédeknek, zenének, kiabálásoknak” köszönhetően. A közlemény azt is rögzíti, hogy a megelőző hónapok során a közösség hitéleti vezetői többször is írásban fordultak a demonstrálókhoz, sőt kifejezetten annak szervezőihez, így Hadházy Ákoshoz. Illetve a gyülekezésben érintett hatóságokhoz, intézményvezetőkhöz, hogy közösen oldják meg a problémát.

Érdemi választ NEM kaptak.

Azaz, Hadházy Ákos, és rendszeres rendezvényének más szervezői nagy ívben tettek a plébánia kérésére. Mondhatnánk, nem foglalkoztak azzal, hogy demonstárcióik heteken, hónapokon keresztül lehetetlenítették el a hívők szabad vallásgyakorlását. Feljelentést ugyanakkor a plébánia nem tett, bízva a párbeszéd erejében. Ugyanakkor a közleményben arról is írtak,

a fennálló helyzetet súlyosbította, hogy a kedd délutáni tüntetéseket egyre durvább megnyilvánulások jellemezték, mint például sokak emberi méltóságát és becsületét sértő, gyilkolásra buzdító és obszcén feliratok, kiabálások. Elismerjük, hogy mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, azonban a fenti megnyilatkozások nemcsak a mi, hanem mások emberi méltóságát és becsületét is sértették. A szokottnál hosszabb harangszó kifejezte tehetetlenségünket a helyzettel szemben. Fájlaljuk, hogy aznap este a tüntetők közé kilépő idős rendtársunkkal szemben olyan viselkedést tanúsított a tüntetők egy csoportja, amely hivatásában és emberi méltóságában is sértette.

Azaz, a szokottnál hosszabb harangszó volt a plébánia kétségbeesett jelzése, de az is csak néhány percig tartott, nem a tüntetés teljes időtartamában. De már ez is sok volt a tiltakozóknak, neki is estek Reisz Pál ferences atyának. Kálmán Peregrin OFM templomigazgató ezután kezdeményezett személyes találkozót Hadházy Ákossal, aki inkább csak a közéleti felháborodástól tartva, hónapokkal a probléma jelzését követően végre hajlandó volt szóbaállni a plébánia képviselőivel. Meg is állapodtak abban, hogy módosítják a demonstráció helyszínét, és bocsánatot kérnek az inzultált Reisz Pál atyától. Ennyi a történet.

Az Ateisták szerint ilyen egy "kérés"

A Magyar Ateisták Társasága néhány hónappal a viszonyok rendezése után érezte úgy, hogy beperli "az erőszakosan térítő" plébániát. Közleményük szerint a pár perces harangozással ugyanis sérült a demonstrálók gyülekezési joga, a véleménynyilvánítás szabadsága.

Ennek ellenére azokat ítélte pénzbüntetésre a rendőrség garázdaság és vallásgyakorlás jogának megsértése miatt(!), akik a templom papságát jogkövető magatartásra kérték

-írják az Ateisták. Fotók és videók bizonyítják, hogy hogyan is „kérték jogkövető magatartásra” a feldühödött, erőszakos tüntetők Reisz Pált. Láthatóan az Ateistákban annyi becsület nincs, hogy elismerjék, nemhogy túlzó volt a demonstrálók reakciója, hanem egyenesen vállalhatatlan. Ehelyett közleményüket a Btk. vonatkozó passzusával is megtoldották, amely szerint

aki valamely gyűlést akadályoz, ellehetetlenít, vagy annak lebonyolítását egyébként meghiúsítja, illetve a gyűlést súlyosan megzavarja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Értjük. A pár perces figyelemfelkeltő harangozásért börtön jár. Milyen bájos, progresszív társaság ez az Ateistáké. Most a perre gyűjtenek pénzt, akkora a klerikális elnyomás...

 

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.