Pesti Srácok

Bütyök káoszt akar és összeomlást

Bütyök már nem is magyarázkodik
Fotó: PS/Hatlaczki Balázs
Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Magyarországon a kommunisták mindig csak olyankor kerültek hatalomra, ha az ország vészterhes időket élt. Tudják ezt Bütyök megbízói is, és ők is erre játszanak: legyen minél rosszabb a magyaroknak, mert csak így van esélyük nyerni a választáson.

Minél rosszabb a magyaroknak, annál rosszabb nekik elmondták a momentumosok, elmondták Bütyök emberei. Felvállalják a gonoszságukat, mert ezt akarják az összeomlást, hogy mindenért a kormányt hibáztathassák, és így kerülhessenek hatalomba. Tudjuk ezt anélkül is, hogy elmondják, de ők mégis fennen hirdetik.

Bütyök emberei a magyarok ellen dolgoznak
Bütyök emberei a magyarok ellen dolgoznak 
Fotó: Hatlaczki Balazs

A Magyar Nemzet értesülései szerint Magyar Péter a Tisza Párt elnökségével együtt tartott megbeszélésein nem az együttműködésről, illetve a segítségnyújtásról beszélt, hanem arról, miként lehet a rendkívüli helyzeteket a kormány elleni hangulatkeltésre felhasználni. A stratégia lényege az, hogy minden fennakadást, minden nehézséget a „kormány alkalmatlanságának” bizonyítékaként mutassanak be. A lap informátora kiemelte, Péter többször is elmondta, hogy egyetlen váltóhiba sem maradhat a következő napokban Facebook-poszt nélkül, és a legkisebb fennakadást is a kormány hatalmas hibájaként kell tálalni.

Bütyök és a káosz ügynökei

Ennek érdekében pedig a Tisza Párt képviselőjelöltjeinek a feladata, hogy minden, a környékükön és a körzetükben található hibáról azonnal jelzéseket küldjenek egy csapathoz, amely ezeket felhasználjak a Facebook-posztok és videók készítésekor. 

Péter szerint a párt kifejezetten abban érdekelt, hogy a fennakadások minél tovább tartsanak, mert így szerinte "jobban átmegy az üzenet"

– tette hozzá a belső ember. Ezeken az egyeztetéseken már előre kijelölték azokat a témákat – közlekedési káosz, szolgáltatások akadozása, tűzifakérdés, a hideg miatt kihűlő emberek –, amelyek mentén a kormányt kívánják támadni, függetlenül attól, hogy az extrém időjárási körülmények egész Európában komoly kihívást jelentenek.