Pesti Srácok

Kéri László, a büszke tiszás, akit mindig letagad Magyar Péter

Kéri László, a büszke tiszás, akit mindig letagad Magyar Péter

A régi elvtárs akkor is dörgölőzik a pannon Caligulához, ha az őt is büdösszájúnak tartja. Nincs mese, a karácsonyi popónyaló interjúkészítő, Kéri László állandóan lebuktatja a Tisza Párt terveit, megszorításokról beszél, és hiába jár hetente a tiszás pártközpontba, a zsebmessiás mindig letagadja.

Jobb, ha idézem nektek Kéri László elvtársat rögtön az elején. Felvezetésnek csak annyit, hogy Magyar Péter letagadta a marxista tanácsnokát, csak közben lebukott, mert a pártközpontjukba jár az öreg tanácsot osztani. Az ilyen hazugságok persze nem számítanak, na de nézzük a proletáruralom egyik gründolójának magvas gondolatait, hajrá Kéri elvtárs:

Kéri László mindent le akar utánoztatni Magyar Péterrel, amit Orbán Viktor csinál.
Kéri László mindent le akar utánoztatni Magyar Péterrel, amit Orbán Viktor csinál.

Kéri László majmolási önbeismerése

Mindig ott vagyunk a nyakatokon. Tehát bárhol van Orbán Viktor vagy egy Fidesz-rendezvény, aznap mi is csinálunk valamit. Vagy úgy, hogy oda is megyünk, mint Szegeden meg talán Mohácson – hol is volt még ilyen, valahol volt még ilyen – Győrben, vagy hát a leglátványosabb a Kötcse volt…

Látványosan hülyék vagytok, az a baj. És micsoda tervek ezek, igaz? Emiatt aztán megéri szavazni erre a gyűlölettől átitatott brigádra. Ez aztán az országjobbítás, meg az, hogy kötelező lesz legalább 80 évig élni, mert a zsebmessiás ezt óbégatta. Aki meghal előtte, azt visszahozza és börtönbe zárja engedetlenség miatt. Ebbe az elmebajos világba tökéletesen illeszkedik Kéri László, aki két dolgot csinál: egyrészt folyamatosan mondja, hogy ez így tarthatatlan, megszorításokra van szükség. Másrészt nagyívű, popónyalogató interjúkat csinál a pannon Caligulával. Aztán Magyar Péter letagadja az egészet és képzeljétek el, a szektások meg elhiszik. Mert nem az számít, amit látnak, hanem az, amit Magyar Péter mond. Teljesen beteges, ép ésszel nehezen felfogható szint ez.

Szóval, Kéri László ezredszerre is bevallja, hogy tiszás. De ha most megszólal Magyar Péter, hogy nem az, akkor nem az. Ennyi.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!