
Magyarország hadereje nélkül a NATO sem lenne ilyen erős, a balti légtérellenőrzési misszióban résztvevő magyar katonák pedig a szövetség védelmén keresztül hazánk biztonságát is óvják – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a litvániai siauliai légibázison.
A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a litván légierő repülőbázisán tett látogatásán elmondta, hogy a kalinyingrádi orosz exklávé a legmilitarizáltabb területe Európának, földrajzilag nézve pedig a Baltikum talán a NATO-térség egyik legkomplikáltabban védhető régiója.
A miniszter köszönetet mondott helytállásukért, higgadtságukért a magyar katonáknak, és rámutatott, hogy a jelenlegi háborús körülmények között ez ma a honvédség legélesebb, legnehezebb kiküldetése.
Leszögezte, hogy a katonák a NATO és ezzel Magyarország biztonságát is védik, ráadásul rendkívül felelősségteljesen kell eljárniuk, hiszen az egyik legfontosabb cél a közvetlen konfliktus megelőzése az észak-atlanti szövetség és Oroszország között.
Önöknek úgy kell garantálniuk a biztonságunkat, néha akár testközelből is az orosz légierővel, hogy az a bizonyos húr ne pattanjon el
– fogalmazott. Szijjártó Péter hangsúlyozta:
Mi azt szeretnénk, hogy béke legyen, de egyelőre a katonai helyzet nem így áll, azt látjuk, hogy a háborús helyzet egyre súlyosabb. Most a legfontosabb az, hogy a konfliktus eszkalálódását meg lehessen előzni.
Kiemelte továbbá:
Erős ország nincsen erős honvédelem nélkül, és a hadseregen belül erős légierő nélkül. Ezért továbbra is a lehető legtöbb forrást szeretnénk biztosítani ahhoz, hogy a magyar honvédség a NATO-n belül továbbra is erős és számunkra büszkeségre jogot adó hadsereg legyen
– jelentette ki.
Hozzájárulunk a NATO erősítéséhez
A miniszter elmondta, a katonai szervezetet annak tagállamai alkotják, ezért “büszkék vagyunk arra, hogy mi magyarok is hozzájárulhatunk ahhoz, hogy el lehessen mondani, hogy a NATO a legerősebb katonai szövetség a világon”.
Jogosan mondhatjuk, hogy Magyarország nélkül, Magyarország hadereje, légiereje nélkül a NATO sem lenne ilyen erős
– mondta.
Közölte, hogy másfél-két év múlva ismét visszatérhetnek a magyar katonák a Baltikumba, a jelenlegi helyzetben ugyanis ezen misszió fontossága és létjogosultsága nagy valószínűséggel még jelentősebb lesz az elkövetkezendő időszakban.
Forrás: MTI, fotó: Facebook
Chiovini György
2022-09-14 at 08:13
Na, ez meglepett. Erre nem számítottam.
Rotten Tomatoo
2022-09-13 at 19:09
Rettegj orosz és kínai! Odacsapunk, ha sokat ugráltok.
egon samu
2022-09-13 at 18:01
Nem kellene büszkélkedni vele, hogy Magyarország az USA-vezette fegyveres háborús uszító bünszövetkezet tagja és eröteljesen “támogatja” is ezt a gyülevész bünbandát…
A szovjet megszállás után most NATO megszállás van.
KInek jó ez???
a huszados meg a többiek
2022-09-13 at 15:43
a natonak-mióta a vsz megszűnt-és magyarország amerikai(igaz,idióták számára láthatatlan) megszállás alá került-semmi köze a védelemhez!-az amerikai uzsoraparazita kaszt hódító és agresszor magánhadserege-cinkosságot vállalni benne nem különösebb ok a melldöngetésre…
Hesslervezérezredes
2022-09-13 at 13:15
Miután a röhögéstől majdnem megfulladtam, lassan magamhoz térve idézném a viccet.
Az elefánt, és a nyakán, a füle közelében ülő kisegér mennek át a hídon.
Egyszercsak a híd közepe felé a kisegér elrikkantja magát:
“- Figyeled haver, hogy dübörgünk?!”
Hát így erős tőlünk a NATO, ahogy a kisegértől “dübörög a híd”…
Hahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha…mindjárt megfulladok megint a röhögéstől.
Bazmeg Petya, ez kurva jó poén volt, irány a Showderklub!!!
kisdobos
2022-09-13 at 13:03
Nato tagországnak lenni nem biztos, hogy jó dolog. A szervezet irányítója egy olyan ország, amely bármilyen emberiségellenes tettre képes a saját érdekében. Ezt az elmúlt 100 évben a világ nagyon sok országa, köztük Magyarország is megtapasztalhatta.
Ukrajnában olyan fegyveres konfliktus van, amelyben a Nató tagországok áttételesen, de részt vesznek. Van aki fegyverrel, van aki kiképzéssel, van aki hadtáppal és hadikórházzal stb. A részvételnek ára, van amit hozzászámolnak a gázszámlához.
Amikor az Ukránok egyértelműen vesztésre fognak állni, akkor a tengerentúlról irányított Nató fel fogja borítani a sakktáblát. Ebben biztosak lehetünk. Ezen előre nem jósolható események komoly kockázatokat rejtenek hazánkra is.
Azt is érdemes fontolóra venni, hogy Magyarország kivonja Koszovóban lévő rendfenntartó erőit. A magyar katonai Koszovói jelenlétnek Szerbiában nem biztos, hogy örülnek. A hosszútávú 50-100 éves jószomszédi kapcsolat fontosabb a két ország között, mint egy tüzfészekben a balkán csendőrségének szerepét betölteni. Az is elképzelhető, hogy éppen ez az egyik oka annak, hogy Szerbia keveset tesz a migránsok megfékezésére a határ mentén.
Lee tábornok
2022-09-13 at 12:49
A NATO védelmi szövetség volt,/papíron még most is az/. De a valóságban nem az. Agresszív,támadó. Ha védelmi szövetség lenne,nem szállítana fegyvert Ukrajnának. Apropó,Ukrajna,nem tagja a NATO-nak. Milyen jogon szállít? Ha védelmi szövetség lenne,akkor a békét szorgalmazná,és élelmiszert,gyógyszert,ruházatot szállítana. Bizony-bizony,a legjobb lenne,egy semleges zóna a visegrádiakkal alkotva,erős ,nemzeti hadseregekkel. De ez csak álom,csodavárás. Viszont ez alkotná a nyugat és kelet közti biztonsági zónát. Nem véletlen,hogy a nyugat ,támadja a V négyeket,és foggal-körömmel meg akarja bontani./ A MONSANTO amerikai cég,felvásárolta Ukrajna termőföldjének 30%-át. Kína pedig,8%-át. Így áll a helyzet/ Talán ebben bízva,nem lesz totális atomháború. Ámen!
Solaris
2022-09-13 at 12:17
köhög a bolha…
Szerencse, hogy tudatlan, ezért nem szégyelli a szövegét.
Na jöhet a bolhairtás.
Utána nem viszket a birka….