A baloldali képviselők a parlamentbe is beviszik a magyarországi akkumulátorgyár építésének kérdését, amit természetesen azzal indokolnak, hogy annak környezeti és gazdasági hatásait meg kell vitatni, mert szerintük a német autógyárakat kiszolgáló ázsiai akkumulátorgyárak Magyarországra telepítése környezeti értékeink pusztulásához, az alacsony jövedelmű bérmunkás-összeszerelő státuszba történő beragadáshoz, a magyar gazdaság kiszolgáltatottságának növekedéséhez és a magyar társadalom egészséges környezethez való jogainak súlyos sérüléséhez vezet. Nem meglepő módon a vitát kezdeményezők között elsőként találjuk meg Szabó Tímeát, de Jakab Péter, Gyurcsány Ferenc és Orosz Anna is a vitát támogató képviselők sorát gazdagítja.
Az Országgyűlés március hetedikén kívánja a baloldal vitára bocsátani a debreceni akkumulátorgyár építésének kérdését, amit beadványukban azzal indokolnak, hogy
A német autógyárakat kiszolgáló ázsiai akkumulátorgyárak Magyarországra telepítése – jelenleg is látható módon – környezeti értékeink pusztulásához, az alacsony jövedelmű bérmunkás-összeszerelő státuszba történő beragadáshoz, a magyar gazdaság kiszolgáltatottságának növekedéséhez és a magyar társadalom egészséges környezethez való jogainak súlyos sérüléséhez vezet.
A képviselők azonban ennél is tovább mennek, ugyanis szerintük az akkumulátorgyár energiaigénye hatalmas, amit ebben az energiakrízisben nem engedhetünk meg magunknak, továbbá úgy vélik alacsonyak a dolgozók munkabére, ami kivándorláshoz vezet, illetve a vendégmunkások tömeges megjelenéséhez. Majd azzal folytatják, hogy
Az, hogy a nyugati országokban egyre elterjedtebb az elektromos autók használata, a környezetszennyező, munkásnyomorító, fenntarthatatlan akkumulátorgyártás pedig Kelet-Európába települ, biztosan nem a zöld Európához vezető út. Mindez csak konzerválja Magyarország leszakadását, súlyosbítja a környezeti problémákat, így például a talaj és a talajvíz elszennyezését, a kiszáradást, a termőföldek pusztulását.
A baloldal álláspontja szerint Magyarország a meglévő adottságaival csak a környezeti értékeink, egészségünk és a jólétünk feláldozása árán lehet akkumulátor-nagyhatalom.
Forrás: parlament.hu, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS