Pesti Srácok

Meddig tűrjünk még?

Meddig tűrjünk még?

Cherchez la femme!” – mondják a franciák. Vagyis mondták, mielőtt még arabok lettek volna. A mondat nagyjából annyit jelent: ha elég mélyre ásol, mindig találsz egy nőt, aki kiváltója valami veszedelmesnek, valami békétlenségnek, valami fájdalmasnak. A mi esetünkben azonban kicsit más a helyzet. Itt nem kiváltója, hanem felfedője volt valami keservesnek az asszony. Az asszony, aki a Tisza nevű cringe-párt szürkeállományát képviseli. A többiek hozzá képest együgyűek és bárgyúk. Ő a teteje ennek a formációnak – ami már önmagában is beszédes. Talán nem véletlen, hogy a hegyi szatír agyhalottnak nevezte őket. Utólag be kell látni: volt némi igazsága.

Ez a nő – ha mást nem – egy jó szolgálatot tett az országnak, amelynek állampolgára, s amelyet némelyek még hazájuknak is neveznek. Visszaadta komolyságát a „hazaáruló” szónak. Mert ez a szó – hazaáruló – az utóbbi időben kissé elinflálódott a közbeszédben. Gyakran használták akkor is, amikor elég lett volna a „mezei áruló”, az „ügynök” vagy egyszerűen a „gyalázatos”. Most szembesültünk ennek a könnyelműségnek az árával. Jött ez a nő – és mi szavak nélkül maradtunk. De itt és most a jelző és az alany nászt ülnek – és immár elválaszthatatlanok. Holtomiglan-holtodiglan.

No, nem azt állítom, hogy a Momentum ne szolgált volna rá eme becses jelzőre, de érteni kell: ők legalább átlátszó szándékaikat próbálták szépítő köntösbe bújtatni – inkább kevesebb, mint több sikerrel. Volt ideológiai maszlag. Itt nincs. Sem maszlag, sem ideológia. Hideg, húsba vágó, szégyentelen, nyílt színi hazaárulás a nagy nyilvánosság előtt. Mindezt azzal súlyosbítva, hogy ez a nő – hasonlóan a cringe-párt többi tagjához – nem retorikai képességeiről híres. Most azonban, mikor nemzete nyomoráért küzd és mond hálát, mintha megeredt volna a nyelve. Olyan elánnal, olyan kéjes gerjedelemmel kívánja hazája megnyomorítását, amit utoljára talán Radnai Márk élt át, mikor a hegyi szatír a nadrágja lehúzásával fenyegetőzött – a Rosalinda fanclub nagy örömére.

De ha ezt is megtehetik, ha ezután is cinikusan két tucat hombárfejű mögé bújva skandálhatják, hogy „hazudik a tévé”, noha a teljes szégyenbeszéd megtekinthető vágatlanul, teljes terjedelmében – akkor bármit. Sőt! Akkor már nincs is mit megvédeni, mert elvesztettünk mindent.

PestiSracok facebook image

Világosan kell beszélni: leesett a nemzeti lobogó a viledás nyélről! És ha nem vállalják a felelősséget, ha nem takarítják el ezt a nőt záros időn belül, akkor akkora tüntetéshullámot kapnak a nyakukba, amilyet nem láttak az első őszödi beszéd óta!

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.