Lakhelyelhagyási tilalomra enyhítette kedden Budaházy György házi őrizetét védői indítványra a Hunnia-perben másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla. A választásokig érdemi döntés a terrorizmussal vádoltak ügyében már biztosan nem születhet, hiszen újabb tárgyalási határnapokat tűzött ki Lassó Gábor bíró.
A fővádlott, Budaházy György felszólalásában tovább észrevételezte az elsőfokú bírói döntéssel szembeni aggályait kedden a Hunnia-perben másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtáblán. Mint azt Budaházy a legutóbbi tárgyaláson is tette most is aprólékosan hívta fel a tábla Lassó Gábor vezette bírói tanácsának figyelmét az elsőfokú ítélet törvénytelenségeire és bizonyítatlanságára. Az ismét több órásra duzzadt észrevételezés Budaházy szerint érhető, hiszen „az életéről” van szó. Mivel a fővádlott mellett tizenhat vádlott-társa, azok védői és az ügyész a sorára vár, a bíró március 20-ra, 27-re és április 17-re újabb tárgyalási napokat tűzött ki. Emellett a védői indítványoknak helyt adva Lassó Gábor lakhelyelhagyási tilalomra enyhítette Budaházy György házi őrizetét, a korábban lakhelyelhagyási tilalommal sújtott vádlottakat pedig szabadlábra helyezte. A bírói döntés egyelőre nem jogerős, hiszen fellebbezést jelentett be az ügyész a vádlottak kényszerintézkedésének enyhítésével szemben. A fejleményekkel összefüggésben Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője a PestiSracok.hu-nak nyilatkozva kiemelte, hogy
a vádlottakkal szembeni kényszerintézkedés enyhítése, illetve megszüntetése kedvező előjelnek is tekinthető.
Hangsúlyozta ugyanakkor:
Nem kizárt, hogy a bírói tanács most jutott el arra a felismerésre, hogy ossza a vádlottak és a védelem által kifejtett aggályokat és az elsőfokú „drákói” ítélettel szemben megfogalmazott kritikákat.”
A Hunnia-per vádlottjainak védelmébe besegítő Gaudi-Nagy szerint „az ítélet választások utánra halasztása pedig kivárásra utal, így pedig csökken annak a lehetősége, hogy Budaházyékat “feláldozzák” a választási eredmények befolyásolása érdekében”. A Nemzeti Jogvédő Szolgálat vezetője arra is felhívta a figyelmet, hogy „elgondolkodtató, miért ragaszkodik a vádlottakat sújtó kényszerintézkedéshez az ügyészség indoklás nélkül”, majd hozzátette:
A Fővárosi Ítélőtábla döntéséig érdemi fejlemények is adódhatnak az elsőfokú ítéletet övező bírói és ügyészi bűncselekmények ügyében, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat feljelentésének nyomán, ez pedig tovább segíthet a ügy tisztánlátásában és a helyes bírói döntés meghozatalában.”
Címlapfotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS