A PestiSrácok.hu információi szerint milliárdos költségvetési csalás gyanújával letartóztatták a fővárosi nagybani piachoz köthető egyik legnagyobb cég, a Rózsaker Kft. tulajdonosát. A NAV által folytatott eljárásnak legalább tíz gyanúsítottja van, de az ügybe egy volt NAV-os alkalmazott is belekeveredett, ő szökésben van, ellene elfogatóparancsot adott ki a bíróság. Jelenleg vizsgálják, hogy a férfi kapott-e korábbi hatósági kapcsolatainak köszönhetően bármilyen segítséget. Úgy tudjuk, a NAV volt munkatársa kapcsolatban állt és segítséget nyújtott egy olyan bűnözőnek is, aki – valótlanul – arra hivatkozva szedett össze százmilliókat különböző vállalkozóktól, hogy a zsebében van egy megyei főügyész, illetve a pénz egy részét a Belügyminisztérium „fekete kasszájába” gyűjti.
Különösen jelentős, azaz ötszázmillió forintot meghaladó vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás gyanújával letartóztatták a nagybani piachoz köthető egyik legnagyobb vállalkozás tulajdonosát, R. Ernőt, akinek cége, a Rózsaker Kft. tavaly hétmilliárdos nettó árbevétellel büszkélkedhetett – értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, október elején a férfi fiát és egy másik társukat is letartóztatta a Szegedi Járásbíróság. A nem jogerős letartóztatás tényét a Szegedi Törvényszék sajtóosztálya megerősítette portálunknak. Információink szerint a NAV Dél-Alföldi Bűnügyi Igazgatósága által folytatott eljárás egy szegedi illetőségű vállalkozó ügyével van összefüggősben, a gyanúsítottak száma pedig meghaladja a tíz főt.
Szökésben egy volt NAV-os
Az ügybe ráadásul egy volt NAV-os alkalmazott is belekeveredett, ellene elfogatóparancsot adott ki a bíróság október 9-én. Úgy tudjuk, T. Ádám munkájához tartozott korábban a nagybani piac ellenőrzése is, később, miután kilépett a szervezetből, egy júniusi razzia után már gyanúsítottként hallgatták ki költségvetési csalás miatt, de szabadlábon védekezhetett. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a fővárosi nagybani piacot egy hónappal később, július elején a NAV bűnügyi nyomozói ismét megszállták. Minden zöldség- és gyümölcs-nagykereskedőt igazoltattak, ellenőrizték az árujuk számláit és az alkalmazottak foglalkoztatásával kapcsolatos dokumentumokat. A pénzügyi nyomozók szerint a külföldről nagy mennyiségben behozott zöldséget és gyümölcsöt fiktív cégeken keresztül értékesítették, hogy elkerüljék az áfa fizetését. Tizennyolc kereskedőt előállítottak, közülük egy személyt, F. Ferencet őrizetbe vették, majd őt a bíróság az ügyészség indítványára letartóztatta. A NAV egyébként a nagybani piaccal összefüggésben csak az elmúlt másfél évben húszmilliárd feletti kárt tárt fel.
Komoly hatósági kapcsolatok
Úgy tudjuk, F. Ferenc (akinek cége – több más, a NAV célkeresztjébe került vállalkozással együtt – a gyanú szerint beszállítója volt a Rózsakernek) pontosan tisztában volt vele, melyik nap lesz razzia és az információt feltehetőleg egy hatósági kapcsolat szivárogtatta ki, emiatt közel egymilliárd forintnyi készpénzt nem sikerült tőle lefoglalni, pedig egy, a nyomozó hatóságokat segítő informátor erről tájékoztatást adott. Emellett értesüléseink szerint a NAV első körben nem tartott minden F. Ferenchez köthető ingatlannál házkutatást. Az ügyben korábban megkerestük a nyomozást felügyelő Fővárosi Főügyészséget is, ők azt közölték, hogy minden tervezett helyre végül kiszálltak. Hozzátették: a nyomozó hatóság foglalt le készpénzt, azonban arról, hogy ezt kitől és mely helyszínen tették, a nyomozás érdekeire figyelemmel nem adtak tájékoztatást. Értesüléseink szerint F. Ferenc személye azért is érdekes, mert őt egy olyan bűnözői kör segíti, akik, különböző vállalkozásoktól és üzletemberektől többszáz millió forintot szedtek már össze országszerte úgy, hogy védelmet ígértek nekik a NAV-val szemben. Úgy tudjuk, ennek a körnek valóban lehetnek hatósági összeköttetései, így tudtak információkat juttatni F. Ferencnek is. Értesüléseink szerint az ügy a rendőri szervek, az adóhivatal és titkosszolgálatok munkatársai, illetve politikusok ellen nyílt nyomozást folytató Központi Nyomozó Főügyészséghez (KNYF) is eljutott, de kérdésünkre, hogy a hatósági érintettség okán indult-e befolyással üzérkedés, vagy vesztegetés gyanúja miatt nyomozás, korábban azt válaszolták, hogy a „megjelölt ügyben nincs közölhető adat”. Újabb megkeresésünkre már azt a választ kaptuk a főügyészségtől, hogy az ügyben a KNYF alárendeltségébe tartozó a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt folytat nyomozást, ismeretlen tettesek ellen.
Kamura szedtek össze százmilliókat
Visszatérve a Rózsaker ügyéhez, a volt NAV-alkalmazott azután szökött meg, hogy előre megtudta, R. Ernőt és fiát őrizetbe veszik és le fogják tartóztatni. Információink szerint T. Ádám már Európát is elhagyta, és Afrikában bujkálhat. Jelenleg vizsgálják, hogy a férfinak milyen összeköttetései maradtak meg a NAV-nál és kapott-e belső információkat. Érdekesség, hogy a nyomozásra rálátó forrásaink szerint az egykori NAV-os munkatárs segítséget nyújtott annak a D. Andrásnak is, akiről megírtuk, társaival százmilliókat halmoztak fel úgy, hogy különböző büntetőeljárás alatt álló vállalkozónak ígérték azt, hogy befolyásos kapcsolataik révén elérik az ellenük indított nyomozás félresiklatását és a NAV-razziák elkerülését. D. András több sértett – portálunk által megismert – vallomása szerint fedett nyomozónak, máskor NAV-os felderítőnek adta ki magát, és kijelentette: kiváló kapcsolatban van Pintér Sándor belügyminiszterrel, akivel „mindent el tud intéztetni”. Az egyik tanúnak a „felderítő” beszélt arról is, hogy a „lehúzásokból” szerzett pénzek nem hozzá, hanem a Belügyminisztérium „fekete kasszájába” kerülnek, és ő a begyűjtött összegből csak részesedést kap, de hivatkozott arra is, hogy a markában van egy megyei főügyész. Az ügyészségi nyomozás kiderítette, hogy ezekből semmi nem igaz és a férfit és három társát vesztegetést állítva, illetőleg hivatalos személyi jelleg színlelésével, üzletszerűen elkövetett befolyással üzérkedés bűntettével és más bűncselekményekkel gyanúsították meg, majd letartóztatták. Azt érdemes még megemlíteni, hogy D András a nagybani piacon dolgozó zöldségkereskedőktől is több mint egy éven keresztül – elfogásáig – százmilliós összeget szedett össze.
Vezetőkép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS