Az értelmiség ne érezze magát idegesítve, mert a sorosozás nem nekik szól – nyilatkozta a Professzorok Batthyány Körének elnöke, akadémikus a Magyar Narancsnak. Náray-Szabó Gábor szerint az MTA körüli tárgyalások hangvétele javul, és nem a szervezeti háttér a fontos, hanem az, hogy a kutatás feltételei adottak legyenek. A professzor úgy látja, alapvetően jó irányba mennek a dolgok hazánkban.
Náray Szabó Gábor szerint visszafogottan kell tárgyalni az MTA ügyében. A kormány ugyanis alapvetően jót akar: az innováció fejlesztése, és a versenyképesség növelése igenis fontos cél. Személy szerint a professzor nem a tüntetést, hanem a konstruktív tárgyalást tartja helyesnek. A tüntetésekről azt mondta:
Nem tartom helyesnek, ha valaki az ellen tüntet, akitől a forrásokat kapja. Ezzel már beszáll a politikába az ember.
A Professzorok Batthyány Körének pusztán informális közvetítő szerepe lehet az MTA és a kormány között, nem hívták őket a tárgyalásokra, és nem is volna helyes részt venniük azokon – véli Náray-Szabó Gábor.
Sokakkal beszélgetünk, többek között a miniszterrel is, de a döntésekbe nem vonnak be minket.
Arról, hogy páran kiléptek a Professzorok Batthyány Köréből, úgy reagált az elnök, hogy
van egy kritikus és egy kevésbé kritikus szárny a körben. A kritikusok közül azok, akik türelmetlenek, kiléptek.
Náray-Szabó Gábor úgy látja, hogy a sorosozás nem az értelmiségnek szól, ezért nem kéne folyton azzal foglalkozniuk. A professzor szerint arról van szó, hogy egy irányzatot egyetlen szóval jelölnek meg, mert úgy a legegyszerűbb, de nem személyében támadják Soros Györgyöt.
A sorosozás nem az értelmiségnek szól. Az értelmiség ne érezze magát idegesítve. Azt már lehet mondani, hogy a népet nem szabad butítani, de ez nem biztos, hogy teljesen igaz lenne.
A felvetésre, miszerint a kormány mindent erőből akar megoldani, Náray-Szabó úgy reagált, hogy személy szerint ő nem így csinálná, csak kérdés, sikeres tudna-e lenni más módszerekkel.
Forrás: Magyar Narancs; Fotó: MTI /Máthé Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS