
Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke március 20. és 22. között látogat Moszkvába – jelentette be a kínai külügyminisztérium pénteken.
Vlagyimir Putyin orosz elnök decemberben hívta meg állami látogatásra Hszi Csin-pinget Moszkvába. Mint mondta, a hivatalos vizit “az orosz–kínai kapcsolatok maradandóságát fogja demonstrálni a világnak”, és “az év legfontosabb politikai eseménye lesz a kétoldalú kapcsolatokban”. A kínai külügyminisztérium szerint Hszi elnök oroszországi látogatása erősíti az Új Selyemút kezdeményezés néven is ismert együttműködési programot és az Eurázsiai Gazdasági Unión belüli együttműködést.
A múlt héten a Kínai Népköztársaság Országos Népi Gyűlése megszavazta, hogy Hszi Csin-ping Kína elnöke maradjon egy harmadik ciklusra is. Ehhez Putyin elnök is gratulált: táviratában azt írta, hogy Oroszország nagyra értékeli Hszi Csin-ping személyes hozzájárulását a Moszkva és Peking közötti átfogó partnerségi kapcsolatok és stratégiai együttműködés megerősítéséhez. Februárban hivatalos állami látogatáson járt Moszkvában Vang Ji kínai államtanácsos, a Kínai Kommunista Párt központi külügyi bizottságának igazgatója, és kijelentette, hogy a kínai–orosz kapcsolatok “sziklaszilárdak”, és “kiállják a változékony nemzetközi helyzet minden próbáját”.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Alekszej Druzsinyin
Facebook hozzászólás
K
2023-03-17 at 13:56
Egész Kínának szembe kell néznie azzal, amivel a Huawei is szembenézett az USA kapcsolatokon keresztül.
Az USA az Európai Unión keresztül leválasztotta az oroszokat a szankciókkal, és ugyanezt fogja tenni Kínával.
USA komoly pénzekkel el van adósodva Kína felé, és így akar megszabadulni adósságától, amit nem fog megfizetni.
Ha Kína észnél van, pénzét már most kimenekíti.
Orientál
2023-03-17 at 13:05
Nekünk magyaroknak ne kelljen az USA milliárdosainak – Soroséknak – az ukrajnai gazdasági hatalmi érdeket pénzelnünk.
ezazöld
2023-03-17 at 12:51
közös erővel még idejében megszabadítani az amerikai népet(és az emberiséget) a rátelepedett és a legújabb világháborúja kirobbantásán fáradozó háborús őrült,parazita elittől
Királytigris
2023-03-17 at 11:02
Német technológia-orosz nyersanyag és energia. Nagy siker lett volna, de ezt a németek elb..ták. Vagy elb..atták velük.
Alternatíva: Kínai technológia és orosz nyersanyag és energia.
Eredmény: Totális siker lesz.
Hová csatlakozzunk? A saját magát tökön szúró EU-hoz, vagy a nagy jővő előtt álló orosz-kínai szövetségehez?
János
2023-03-17 at 10:16
Sok igazság (múltbeli valóság) van abban, amit írtál és amire Matolcsy is céloz.
Az igazi konzervativizmus az én értelmezésemben az, amikor az ember a múlt jó és rossz tapasztalataira építi a jövőjét. Szemben “…Aaa múltat végképp eltörölni…” ideológiával. Az utóbbi minden józan emberi megfontolással szembe megy, ezért hosszútávon biztos vesztes.
Ez a végzet az internácik számára gyorsvonatként jön szembe, mert az információ szabad áramlásának már képtelenek gátat vetni; kiismerte őket a világ.
❗❗❗
Baktria
2023-03-17 at 09:15
Ez az eurázsiaiság részben a modern liberalizmus túlkapásaira adott reakció, amelyet erkölcstelennek tartanak, és idegenek a magyarság szellemi és erkölcsi hagyományaitól. Az identitásra apellálás magyar vonatkozásban azonban az identitás turáni, azaz nem európai összetevőjére való apellálást is jelenti.
„Lényegében az erkölcsi politika magyar szószólói elutasítják a liberalizmus napirendjét, mint lényegtelent” – jegyzi meg Umut Korkut.
„Vagy a magyarság elszakad a ma már romokban heverő Nyugat-Európától, vagy Nyugat-Európával együtt felbomlik és szétesik” – írta 1936-ban a „Magyar Turáni Unió” másik képviselője, Turmezay László.
A két világháború közötti időszak magyar írója, I. Balás Béla, a turánizmus szószólója is megjegyezte:
„A turáni gondolkodás lényege: szeretet, értelem és igazság. (…) Ennek a [nyugati materialista] tevékenységnek a vége, az ázsiai, turáni tevékenység kezdete-vagy folytatása ezeréves időközzel: az isteni szeretet, az isteni értelem, az isteni igazság, a turáni korszak tevékenység. Ez a turáni eszme” [13] .
„Mióta Orbán és a Fidesz 2010-ben másodszor került hatalomra, a turanizmus egyfajta hivatalos kormányzati ideológiává vált” – jegyzi meg Jakob Mikanowski Orbán-kritikus [18] .
A szerző szerint a nemzeti-populista Fidesz „a modern liberalizmussal egyértelműen szembehelyezkedő hun, katonai, autokratikus és patriarchális múltat ápolt”. Mindazonáltal mind a „turáni eszmének”, amely a magyarokat az eurázsiai népekhez kötődő keleti népként kívánja felfogni, mind annak a keresztény eszmének, hogy Magyarország Európa védőbástyája a keleti és déli inváziókkal szemben, közös ellensége van. Ez az ellenség pedig a nyugati liberalizmus [19] .
Orbán Viktor kormánya mindkét szempontot ötvözi külpolitikájában. Egyrészt negatívan viszonyul a Közel-Keletről érkező migrációs áramlásokhoz, és az EU kormányai közül a legbuzgóbban védte határait a migránsok beszivárgásával szemben. Orbán nem szégyelli a keresztény értékeket hirdetni. Magyarország ugyanakkor szoros kapcsolatokat ápol Oroszországgal, Törökországgal és Kínával, és odafigyel eurázsiai hazájára.
A 2020-as fórumon Matolcsy György jegybankelnök elmondta, hogy a globális geoökonómiában új korszak, az Eurázsia korszak jön. Miközben az atlanti időszak lassan a végéhez közeledik, „egy újabb 400-500 éves időszak elején járunk”
Ám az elfogulatlan szociológiai és kulturális-antropológiai elemzés szempontjából mind a törökök, mind az indoeurópaiak, mind a magyarok ugor ősei ugyanahhoz a társadalomhoz tartoztak, amely pontosan turáninak nevezhető.
Eredetileg Eurázsia nomád, patriarchális és harcias törzsei voltak, rendkívül hasonló mitológiai, társadalmi és erkölcsi rendszerekkel. Ha a turánt szembe kell állítani valamivel, az a modern nyugati liberális civilizáció.
Ha a noológiai elemzésre utalunk (amelyet például Alexander Dugin [26] végzett ), akkor Magyarország, mint Kelet-Európa legturánibb országa, már de facto őrzője ezeknek az értékeknek. Ráadásul ezek azok az értékek, amelyek magának a középkori európai civilizációnak az alapját képezik [27] . Ez a megközelítés következetesen igazolhatja és magyarázhatja azt a szintézist is, amelyet a magyar konzervatívok öntudatlanul megvalósítanak, ötvözve a turániság narratíváit és a keresztény Európa védelmezőjének Magyarország középkori szellemiségét.
Ha a magyarok végre megtisztítanák turanizmusukat, eurázsiaiságukat a rasszista és antiszláv érzelmektől, beleértve az oroszelleneseket is, az igazi intellektuális forradalom lenne. Elméletileg a magyar népnek minden előfeltétele megvan ahhoz, hogy a modern Törökországban kialakult eurázsia-tudomány fejlődését figyelembe véve az orosz vagy akár a török eurázsianizmushoz részben hasonló, részben nem az eurázsiánizmust megteremtse. Gyakorlatilag ebbe az irányba fejlődik Orbán Viktor hivatalos diskurzusa. Ez a „spontán” eurázsiaiság azonban fogalmi és doktrinális keretezést igényel. Az eurázsianizmus az egyetlen olyan ideológiai és filozófiai mozgalom, amely a kelet felé fordulást és a keresztény értékek megőrzését egyezteti, amely a magyarság keleti eredetét nem tekinti az elmaradottság vagy alsóbbrendűség szimbólumának, és amely a békét és a nagypusztai kultúrát helyezi előtérbe. Eurázsia. Az eurázsiaiság ugyanakkor nem antagonisztikus a szláv elemmel, hanem a szláv népek környezetében él a magyarság.
Egy ilyen eurázsiai Magyarország Kelet-Európa új hatalmi pólusává, a tudatos ideológiai alternatíva pólusává válhat.
https://www.geopolitika.ru/en/article/russian-eurasianism-and-its-eastern-european-counterparts-100-years-ago-and-today#_ftn9
Baktria
2023-03-17 at 09:13
“A globális geoökonómiában új korszak, az Eurázsia korszak jön. Miközben az atlanti időszak lassan a végéhez közeledik, „egy újabb 400-500 éves időszak elején járunk”-Matolcsy György
János
2023-03-17 at 08:55
Mi maradjunk csak a béke pártján ❗❗❗
Csak azt nem értem Bide miért nem rendelte magához Xi-t ❓❓❓ Érti ezt valaki?
Ungarn über alles !
2023-03-17 at 08:51
na akkor most rándul görcsbe a Demokrákos-fasiszták bele