Pesti Srácok

A transznőket felköszöntötték, a valódi hölgyek hoppon maradtak – Grund a nőnapi genderizmus jelenségéről

A Grund legutóbbi részében Hoppál Hunor Kurmai Kornéllal és Varga Ádámmal járta körbe a nőnap társadalmi jelentőségének és napjainkban tapasztalható genderesedésének a kérdését. A három srác hölgyek nélkül próbálta megfejteni azt, hogy minek tudható be ennek az ünnepnek a szélsőséges feminista elit alakulatok általi kiforgatása.

A nőnapot csak azért, mert a múlt rendszerből maradt ránk, kommunista ünnepnek kell tekinteni, vagy pusztán bármiféle beleképzelés nélkül a hölgyek iránti tiszteletünk kifejezésére szolgál? Nőnap, Valentin-nap, Anyák napja – melyik a fontosabb ezek közül, és miért kapta fel egyiket-másikat a fősodor az utóbbi időben?

Az adásban az is szóba került, hogy az Amnesty International a transznőket üdvözölte – az igazi hölgyek helyett – március 8. alkalmából, az Index pedig azt pedzegette, hogy vajon szexista-e az ünnep. Ha nem engedjük előre a hölgyet az ajtóban, útszéli bunkók vagyunk, de ha előreengedjük, elnyomó patriarchákká válunk? Miként tudunk jót tenni a jelenkor feministái szerint? És vajon éppen nőnap környékén mennyire volt szerencsés Gyurcsány Ferenc erőfölénnyel visszaélőnek tűnő mozdulata újdonsült DK-s képviselőnője felé? Ezeket a kérdéseket is kivesézték a műsorban – némileg rendhagyó stílusban.

Grund minden hétvégén a PS TV-n. Kövessetek minket a Facebookon és iratkozzatok fel a PS TV YouTube-csatornájára is!

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!