Pesti Srácok

Svédország megtámadta saját magát – Hogy lesz ebből NATO-tagság? – The Fair Right (videó)

Ezúttal Bódi Ábel segítségével elemeztük a Svédország nevű öngyilkos osztag vesztét okozó "germanizmus" különböző aspektusait. Vajon mi vesz rá egy teljes népet arra, hogy feladjon mindent, ami valaha naggyá tette őket, és visszabombázza magát a korai középkor legsötétebb barbarizmusába? A költői kérdésbe foglalt állítás persze nem teljesen fedi a valóságot, mivel a svédek csak közvetve felelősek azért, ami Svédország utcáin zajlik. A robbantások, lövöldözések, gyújtogatások és a bandaháborúk résztvevői feltehetőleg nem az Astrid, Ludvig és Elias nevet viselik. A svédek már a hadsereg bevetésén gondolkodnak, ami egy ponton teljesen logikus: elvégre egy idegen ország népe támadta meg őket.

Svédország önsorsrontásán túl beszélgettünk még Karácsony Gergely életmentő térdműtétjéről is, amit a "legatyásított és kivéreztetett egészségügy" alig négy nap alatt végzett el a megsebzett nagyvadon. Bizonyára életmentő lehetett az a térdműtét, amit négy nap alatt hajtottak végre, és ami miatt Karácsony csak autóval tudott közlekedni az önnön maga által meghirdetettautómentes hétvégén. A Karácsony szupercsapataként funkcionáló Telex persze azonnal a lábatlankodó lábadozó nagyvad segítségére sietett és tudatta a kétkedőkkel, hogy:

Mindenkinek szuverén joga eldönteni, hogy a Karácsony Gergely állapotával kapcsolatos kételyeket eloszlatni hivatott cikkek garmadája hol helyezkedik el a baloldali sajtó függetlenségi skáláján, de egy biztos: aki vitatja Karácsony Gergely és a Telex fedhetetlenségét, az "putyinista náci-fasiszta ügynök"

PestiSracok facebook image

A sokk rossz hír után beszélgettünk egy még Marco Rossi frissen szerzett magyar állampolgárságáról és a két magyar Nobel-díjról is, aminek a baloldal ezúttal sem tudott örülni. Gyurcsány Ferenc kiadta az ukázt, azóta az ő szavait visszhangozza az álfüggetlen sajtó.

20230922 - Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke politikai évadnyitó beszédet mond a párt rendezvényén a budapesti Radisson Blu Béke Hotelben // fotó: Hatlaczki Balázs

Ettől persze Gyurcsány még nem lesz a baloldal vezére. Ugyan! Egyáltalán nem kell őt komolyan venni pusztán azért, mert ő veri az ellenzéki tamtamot és mert övé a legnagyobb ellenzéki párt. Az pedig csak valami nyelvbotlás lehetett, hogy bejelentette, kormányzásra készül. A Telex is megmondta: Gyurcsány egy senki! Tessék homokba dugni a fejeket!

A teljes videó ettől persze sokkal izgalmasabb! Ne felejtsétek el megnézni!

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.