Pesti Srácok

Kocsmai igazságok – Rossz lehet azoknak, akik nem akarnak velünk egy csapatban lenni

"Kell egy csapat!" És most van. Szeretnénk kiélvezni ezt az elmúlt évtizedekben nem megszokott helyzetet, de van az országnak jelentős számú olyan lakója, akiket nagyon zavar minden közösen megélt pozitív élmény. Nem a magyarok, nem is az ország, hanem egy szűk kisebbség életérzése ez. Nehogy már mások jól érezzék magukat. Nehogy már önfeledten jól érezzük magunkat, nehogy már feltétlen és kikezdhetetlen legyen az a pillanat, amikor megéljük az összetartozásunkat! Mi jól akarjuk és jól is tudjuk érezni magunkat, őket meg mindkettő nagyon zavarja, mert nekik a képességük sincs meg egyikre sem. A válogatotton is látszik, hogy megváltozott az ország lelki állapota, tudunk, akarunk nyerni és most már az apróságok is passzolnak, már nekünk kedvezően pattan a labda, az ellenfél érzi azt, hogy ez már nem jön össze neki. Szabó Gergő és Bálint Botond a Kocsmai igazságokban.

Kérünk benneteket, osszatok meg bennünket minden lehetséges felületen, mert a liberálisok mindenhol letekernek bennünket!

Vezető kép: Budapest, 2023. november 19. Szoboszlai Dominik, a győztes magyar válogatott tagja a szurkolók között a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők tizedik, utolsó fordulójában, a G csoportban játszott Magyarország–Montenegró mérkőzés után a budapesti Puskás Arénában 2023. november 19-én. A nemzeti együttes 3–1-re nyert, így csoportelsőként jutott ki a jövő évi németországi Eb-re. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!