Pesti Srácok

Öt perc – Ha valaki csak dacból ellentmond a tényeknek, attól nem liberális, hanem hülye lesz

Ha az LMBT-szervezetek az őket kövezéssel "jutalmazó" palesztinok mellé állnak, attól nem woke-ok, hanem halottak lesznek. De persze ezeknek az embereknek elég ha az ultraliberális demokrácia által garantált safe space-ből kiabálnak bele a nagyvilágba. A meg nem kapott társadalmi elismerést a tömény öntömjénezés és a tudathasadásig vitt felsőbbrendűsködés is pótolni képes. Legalábbis úgy tűnik, hogy az amerikai elitegyetemeken éppen ez zajlik. Mindeközben nemcsak az amerikai elitegyetemek felől fenyegetnek minket zavart entitások tévképzetei, hiszen nem várt helyről érkezett a megoldás az Orbán-diktatúra megbuktatására, méghozzá Izraelből, ahová egy rágalmazási per miatt menekült Dániel Péter, főállású gyurcsányista provokátor és egykori ügyvéd. Dániel Péter mesterterve több lépcsőből áll: például magyar ügyvédi címét is vissza kívánja szerezni, hogy aztán a legfelsőbb nemzetközi hatóságoknál perelje szerteszét az Orbán-rendszert. Idehaza pedig a DK úszik komoly delíriumban, Dobrev Klára már 51 százalékra saccolja a DK 2026-os támogatottságát, vagyis felkészülhet a palesztinokra épülő Európai Egyesült Államok. És ha már it tartunk, érdemes felidézni, hogy a muszlim többségű Egyiptom tankokat vezényel a Gázával közös határszakaszára, hogy ezzel rettentse el a velük azonos kultúrkörből származó, hozzájuk földrajzilag is közel álló menekülteket, addig Európa extrém tételben fogadja be papírok nélkül a Közel-Kelet lakosságát. A dolog, amire az arab országok már rájöttek, hogy ha a bukott államok társadalmát importáljuk, akkor az nem integrációhoz, hanem a bukás importjához vezet.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!