Pesti Srácok

A kereszténység üldözött vallás lett – Nádor Koppány Zsombor és az Öreg

A kereszténység üldözött vallás lett – Nádor Koppány Zsombor és az Öreg

„Allah akbar”, azaz „Isten a leghatalmasabb!” – ez lett Európában az új jelszó, és a kereszténység mára a legüldözöttebb vallássá vált a világon. Nádor Koppány Zsombor teológus, a Szent István Intézet kutatási igazgatója volt az Öreg vendége.

Számos oka van annak, hogy üldözik a keresztényeket. Egyrészt az iszlám vallás erősödése világszerte, amelyhez Európában a több millió illegális bevándorló érkezése is hozzájárult. A migránsáradat magával hozta a terrort, az erőszakot, a robbantásokat, a késeléseket, a tömegbe hajtás gyilkos módszerét, a nemi erőszakot, egyúttal a keresztényellenességet, a keresztényüldözést.

Nádor Koppány Zsombor új könyvében, Új evangelizáció és kultúra címmel, éppen azt elemzi, ami Európában történt. Ugyanis akadnak olyan nyugat-európai országok, ahol az iskolák és kórházak faláról leveszik a keresztet, vagy megtiltják, hogy valaki keresztet hordjon a nyakában. Ennek egyik oka a szekularizáció – szögezte le a teológus. Európa megtagadta és eldobta keresztény gyökereit. Az Európai Unió vezető politikusai, a 27 tagállam önként mondtak le a katolikus és keresztény vallásról az ateizmus, a neoliberalizmus, a neomarxizmus és a woke-izmus javára. Ezzel feláldozták nemzetüket, népüket megkérdezésük nélkül a globalizmus oltárán.

Beszélgetésünk során hozzátettem, hogy ezzel tovább erősödtek olyan társadalmat romboló eszmeáramlatok, mint az LMBTQ és a genderizmus. Amikor Magyarország aláírta a lisszaboni szerződést, akkor éppen a szocialista-liberális kormány volt hatalmon Gyurcsány Ferenccel és Bajnai Gordonnal. A teológus-kutató kihangsúlyozta, hogy a keresztény az egyetlen vallás a világon, amely a valóságot komolyan veszi, és a legközelebb áll az emberekhez.

PestiSracok facebook image

Nádor Koppány Zsomborral beszélgettünk még arról is, hogy a posztkommunista országokban a diktatúra és a megfélemlítés beszélte le az embereket hitük kifejezéséről. Nyugaton viszont a felvilágosult ateista liberálisok sikeresen elhitetik az emberekkel, hogy a vallás helye a magánszféra eldugott rejtekein belül van. Végül a teológus-kutató kiemelte, hogy több fronton is fel kell venni a harcot a kereszténységet eltörölni akaró pluralista, szekuláris, liberális ideológiákkal szemben, ki kell lépni a közönyből és önként fel adnia az embereknek a gettóba zártságot, vállalva az evangelizációt, a hitvallást és a közéleti szerepvállalást.

A Szent István Intézet kutatási igazgatója Ratzinger bíborost, a későbbi XVI. Benedek pápát idézte, aki figyelmeztette a hívőket, hogy a keresztény gyökerekkel szemben olyan kultúra van kibontakozóban és nyer egyre nagyobb teret, amely radikálisan ellentétes a kereszténységgel és magával a vallási, erkölcsi hagyománnyal is.

Hallgassa podcastjainkat útközben, telefonon és autóban! Iratkozzon fel Spotify-csatornánkra ITT, vagy Apple-telefont használóknak az iTunes-csatornánkra IDE KATTINTVA.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!