Pesti Srácok

Forró drót

Vádat emeltek a nyíregyházi kettős gyilkosság elkövetője ellen

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 28.
Aljas indokból, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség a tavaly augusztusban Nyíregyháza-Oroson történt kettős gyilkosság elkövetője ellen. Révész Norbert főügyészhelyettes közleményében azt írta: az ügyészség életfogytig tartó fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt azzal, hogy legkorábban 35 év múlva vizsgálhatja meg a bíróság a vádlott feltételes szabadságra bocsátását.

Kövessék nálunk élőben az operatív törzs mai sajtótájékoztatóját!

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 28.
A fokozódó járványhelyzet miatt ismét napi rendszerességgel tart sajtótájékoztatót az operatív törzs, hogy beszámoljon az aktuális hazai állapotokról. Az elmúlt napon 702 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 24 716 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma – írta a koronavirus.gov.hu. A kormányzati portál tájékoztatása szerint elhunyt 13 beteg, így az elhunytak száma 749 főre emelkedett, 5152-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 18 815 fő. Az aktív fertőzöttek 37, az elhunytak 54, a gyógyultak 39 százaléka budapesti. 693 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 44-en vannak lélegeztetőgépen. Nézzék nálunk, illetve a PestiTV-n élőben az online sajtótájékoztatót!

Tömeges leépítés a fővárosi fürdőkben, a balliberális vezetés a pandémiára fogja

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 28.
Tömeges leépítésbe kezdett a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. – írja a Magyar Nemzet, hozzátéve: ugyan a főváros által kinevezett új cégvezetés a pandémia miatt visszaesett forgalommal indokolta közel száz munkatárs elbocsátását, egy egykori dolgozó szerint ideológiai alapú tisztogatás zajlik, a takarítói szintig bezárólag.

702 fővel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 28.
702 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 24 716 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma – írta a koronavirus.gov.hu. A kormányzati portál tájékoztatása szerint elhunyt 13 beteg, így az elhunytak száma 749 főre emelkedett, 5152-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 18 815 fő. Az aktív fertőzöttek 37, az elhunytak 54, a gyógyultak 39 százaléka budapesti. 693 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 44-en vannak lélegeztetőgépen.

A fertőzöttek száma csaknem 33 millió, a halálos áldozatoké 996 ezer a világon

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 28.
A világon 32 994 213 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 996 682, a gyógyultaké pedig 22 850 358 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint hétfő reggeli adatai szerint. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A fertőzés 188 országban és régióban van jelen.

Az RMDSZ-nek 200 körüli településen lesz polgármestere a következő négy évben

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 28.
Szatmárnémetiben a szavazókörök 60 százalékának eredményösszesítése után Kereskényi Gábor polgármester vezeti a választási versenyt a romániai önkormányzati voksoláson. A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) jelöltje a részleges eredmények szerint a szavazatok 55 százalékát szerezte meg. Kelemen Hunor, az RMDSZ vezetője úgy vélte, a részleges eredmények továbbra is azt jelzik, hogy az RMDSZ-nek 200 körüli településen lesz polgármestere a következő négy évben.

Húsz év után ismét magyar polgármestere van Marosvásárhelynek, győzött Soós Zoltán

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 28.
Soós Zoltán nyerte a marosvásárhelyi polgármester-választást a független jelölt kampánystábja által végzett párhuzamos szavazatszámlálás szerint. Soós egyedüli magyar jelöltként szállt versenybe, mind a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ), mind az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) támogatta. A mintegy 43 százalékos magyar lakossággal rendelkező és a legnagyobb erdélyi magyar közösségnek otthont adó Marosvásárhelyt 2000 óta Dorin Florea román polgármester vezette, aki sorozatban ötször nyert mandátumot.

Mohácson sem történt meg a nagy ellenzéki áttörés: fölényesen győzött a Fidesz jelöltje

SSSzalai Szilárd Forró drót 2020 szeptember 27.
Pávkovics Gábor, a Fidesz–KDNP jelöltje jelentős, 15-20 százalékos fölénnyel nyerte meg a mohácsi időközi választást ellenfele, a városba "koronária-gócpontot" vizionáló Csorbai Ferenc ellen. A fideszes politikus a részeredmények szerint a szavazatok közel 60 százalékát kapta meg, míg az ex-emeszpés, az elmúlt egy évben polgármester Csorbai Ferenc a szavazatok 37-38 százalékát szerezte meg.

Orbán Viktor: ha egyszer sikerült, akkor újra sikerülni fog

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 27.
Orbán Viktor miniszterelnök a TV2-nek adott exkluzív interjút, amelyben a koronavírus második hullámával kapcsolatos intézkedésekről beszélt. A kormányfő hangsúlyozta: az emberek a nemzeti konzultációban arra kérték a kormányt, hogy úgy folytassa a harcot a világjárvánnyal, hogy közben az élet mehessen tovább az országban. Rendkívül nehéz feladat ez a kormánynak, hiszen úgy kell megvédeni az embereket, hogy közben nem állhat le az ország – mondta a miniszterelnök.

Bajnai kényelmetlen helyzetbe került a Momentum miatt

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 szeptember 27.
A volt miniszterelnök Facebook-oldalán reagált arra a sajtóhírre, miszerint visszatér a politikába, méghozzá a Momentum színeiben. Fegyőrék állításait azonnal cáfolta is, és pontokba szedte, hogy jelenleg mi az álláspontja a közszerepléssel kapcsolatban. Mint írtuk, Oszkó Péter volt pénzügyminiszter is a sajtóból értesült arról, hogy ő a Momentum "szakértője".
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.