Forró drót
Takács Péter: Magyar lezüllesztette a parlamentet
A volt egészségügyi államtitkár, fideszes országgyűlési képviselő szerint ezzel a gyűlölet áradattal ráültek a hülyeség vonatra, amin nincs fék. A tiszás szavazók egyelőre támogatják a demagóg, hazugságra épülő gyűlölet kampány folytatását, de majd akkor döbbennek meg, amikor az 1200 Magyar Péter ígéretből a költségvetésben csak kevés fog megvalósulni - vetítette előre Takács Péter.Müller Cecília: Az arc eltakarására a sál már nem lesz elegendő, szabályos maszkot kell viselni
A szeptember 21-től kötelező, a maszkviselés kiterjesztésére hozott rendelkezések között nincs sok új szabály, de azokat be kell tartani, hiszen szankcióval is jár azok be nem tartása – nyilatkozta az országos tisztifőorvos pénteken az MTI-nek.Koronavírus – Az Európai Bizottság már le is szerződött oltóanyaggyártó cégekkel
Az Európai Bizottság pénteken újabb megállapodást kötött a Sanofi és a GSK gyógyszercégekkel 300 millió adag, hatékonynak ígérkező, koronavírus elleni oltóanyag felvásárlására.Használhatatlan építési terület...? - Videó buktatja le Horváth Csaba és Niedermüller hazugságait a Városligetről (VIDEÓ)
Horváth Csabára, Zugló szocialista polgármesterére és Niedermüller Péterre, a Demokratikus Koalíció erzsébetvárosi helytartójára nézvést meglehetősen kínos, de igen árulkodó videóra leltünk a YouTube-on. A Liget-projektet vállvetve ekéző balliberális politikusok sajtótájékoztatóján elhangzott állításaira maga a valóság, a Városligetben forgatott videók cáfolnak rá. Minden másodperce aranyat ér...Romániában meghaladta a 110 ezret a fertőzöttek száma
Romániában újabb 1527 embernél mutatták ki a koronavírust az utóbbi 24 órában, ezzel meghaladta a 110 ezret a beazonosított fertőzöttek száma.Egymillió forintot kap az, aki segít megtalálni a jegykezelőt megkéselő férfit
A korábbi ötszázezer forintról egymillióra emelte a jegyvizsgáló nő késes támadójának nyomravezetői díját a Vasutasok Szakszervezete (VSZ), miután a rendőrség egy hónapja hiába keresi a tettest.Több száz bizonyíték van arra, hogy megkínozták a fehérorosz tüntetőket
Fehérorosz jogvédők ötszáznál több bizonyítékot gyűjtöttek össze az országban elkövetett kínzások áldozatairól – számolt be pénteken a Vjaszna jogvédő szervezet.Anarchista gyorstalpalót tartott az SZFE egy hónappal a blokád előtt
Augusztus elején négynapos tábort szervezett saját campusán az SZFE. A tábor központi témája a képviseleti demokrácia mellett az volt, hogyan állítsunk blokádot, illetve hogyan foglaljunk el tanintézményt – tudta meg az Origo.Felmentést kért a kémkedéssel vádolt KGBéla ügyvédje
Felmentést kért a kémkedéssel és más bűncselekményekkel vádolt Kovács Béla egykori jobbikos politikus ügyvédje védőbeszédében a Budapest Környéki Törvényszéken pénteken.Fegyházbüntetésre ítéltek két pécsi drogkereskedőt
Jogerősen nyolc, illetve hat év fegyházbüntetéssel sújtott a Pécsi Ítélőtábla jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem és új pszichoaktív anyaggal való, bűnszövetségben elkövetett visszaélés miatt pénteken két pécsi férfit, akik "kábítószer-webáruházat" működtettek – közölte a bíróság az MTI-vel.Szlovéniában újabb rekordot döntött, Horvátországban stagnál az új fertőzöttek száma
Szlovéniában újabb rekordot döntött, Horvátországban pedig stagnál az új koronavírussal fertőzöttek száma – derült ki a válságstábok pénteki jelentéséből.Lassan megbuktatja magát az ellenzék, de ez is a Fidesz hibája
Szokás mondani, hogy ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Úgy tűnik, az MSZP kacsája hiába süllyed, a tavat hibáztatja. Az MSZP láthatóan beragadt Korózs konteóvilágába: saját, Pest megyei alapszervezetük a párt székháza elé szervezett pénteki tüntetéséről például magától a Tóth Bertalan–Kunhalmi Ágnes–Hírklikk oknyomozó triótól tudhattuk meg, hogy az is a Fidesz hibája, a demokrácia pedig ismét elveszett, mert a Fidesz – nyilván – be akar avatkozni a haldokló szocialisták (talán utolsó) tisztújításába. Ezek után az se lenne meglepő, ha legközelebb azt "derítenék ki" a szocialisták, hogy valójában soha nem is volt Pest megyei alapszervezetük, Mesterházy pedig csak egy fideszes ügynök.Mégsem leszünk a 10 millió munkanélküli országa
Nem lett igazuk azoknak, akik gazdasági csődöt és tömeges munkanélküliséget vizionáltak a járványhelyzet miatt. Augusztusban ismét 4,5 millióan dolgoztak Magyarországon, meghaladva ezzel a korábbi éves átlagot – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).Kubatov: Gyurcsány felzabál mindenkit
A Fidesz pártigazgatója és alelnöke a Heteknek adott interjújában elmondta, mit gondol az ellenzéki összefogásról. Szerinte "Gyurcsány felzabál mindenkit", először az MSZP-t "le fogják nullázni", majd a Jobbikot, és "felkészül a Momentum". Emellett szó esett a Fidesz kampányairól és a Ferencváros történelmi meneteléséről.Varga Mihály: A gazdaság újraindulása most a tét
A gazdaság érdekében most az a legfontosabb, hogy a működőképesség fenntartása mellett a legtöbb ágazatban megtörténhessen az újraindulás – mondta a pénzügyminiszter az Integrál Élelmiszeripari és Kereskedelmi Zrt. Baromfifeldolgozó új vágóüzemének átadásán, pénteken, Kiskunfélegyházán.Hollik: A baloldal ismét bebizonyította, hogy nem lehet rá számítani a vírus elleni küzdelemben
A baloldal újra és újra bebizonyítja, hogy nem lehet rá számítani a koronavírus elleni küzdelemben – mondta Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján.Nemzetközi nyomásgyakorlással akadályozza Strasbourg a "börtönbiznisz" felszámolását
Egyre felkapottabb, szinte ipari szintű üzletté vált a kártalanítási eljárásokra építő börtönbiznisz. Az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) előtt számos jogvédő szervezet és NGO pereskedik a magyar állammal. Ezt a visszaélési gyakorlatot tervezik folytatni különböző "civil" szervezetek – számolt be a Tűzfalcsoport.Korrupt rendőröket ítéltek el Győrben
Végrehajtandó börtönbüntetést kér tizennyolc autópálya-rendőr ellen a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség főügyésze pénteken az MTI-vel.Járóka Lívia: Tíz év munkája hozta meg gyümölcsét
Járóka Lívia, az Európai Parlament fideszes alelnöke, a jelentés néppárti társelőadója üdvözölte az Európai Parlament csütörtöki döntését, amivel nagy többséggel szavazta meg az európai romaintegrációs keretstratégia jelentését – olvasható a Fidesz európai uniós ügyekkel foglalkozó felületén. A portál szerint a döntéssel tíz év munkája hozta meg a gyümölcsét, hiszen a Magyarország által kezdeményezett romaintegrációs intézkedések új szintre léphetnek.Héliumos aligátorért és szemöldökalapú nárcizmuskutatásért is adtak idén anti-Nobel-díjat
Az aligátort "héliumos hangon" beszéltető kutatócsoport és a nárcizmust szemöldök alapján azonosító pszichológusok is elnyerték idén a Nobel-díj paródiájaként is ismert IgNobel-díjak egyikét – írta a BBC hírportálja pénteken.De, lehet lejjebb! A korábbinál is súlytalanabbá válhat az MSZP
A jelenlegi vezetés hozzá hű tagjainak kétharmadát megtartaná, a többieket pedig ismeretlen, súlytalan emberekre cserélné az MSZP elnöke – írja a Magyar Nemzet. Tóth Bertalan trükkök százaival elérte, hogy kihívó nélkül őrizhesse meg hatalmát a párt hét végi tisztújító kongresszusán.A "semmibe" hirdettek repülőjáratot, percek alatt elfogytak a jegyek
Tíz perc alatt elfogyott minden jegy a Qantas légitársaság különleges járatára, amely 7 óra alatt repül körbe Ausztrália ikonikus látványosságai felett. Valószínűleg ez a Qantas történetének leggyorsabban betelt járata – mondta a légitársaság szóvivője pénteken.Orbán Viktor kiállt Lengyelország mellett, és keményen kritizálta az Európai Parlamentet
Az Európai Parlament Lengyelországot elítélő határozatának nincsen ténybeli alapja – nyilatkozta Orbán Viktor az MTI-hez eljuttatott közleményében. A magyar kormányfő nyilatkozatában határozottan elítélte, hogy az Európai Parlament tegnap elmarasztalta Lengyelországot a jogállamisági kritériumok megsértéséért. A miniszterelnök jelezte: ahogy eddig, úgy ezután is Magyarország egyértelműen és szilárdan kiáll Lengyelország mellett.Hetekre elegendő készleteik vannak a szociális intézményeknek
A szociális intézmények felkészültek a koronavírus-járvány második hullámára, felhalmozott egészségügyi készleteik legalább három-négy hétre elegendőek – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára péntek reggel az M1 aktuális csatornán.Hatan meghaltak, 941-gyel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon
Elhunyt hat idős, krónikus beteg, és újabb 941 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu pénteken. A kormányzati tájékoztató portálon azt írták, 16 111-re nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 669-re emelkedett, 4240-en már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 11 202. Az aktív fertőzöttek 42 százaléka, az elhunytak 58 százaléka, a gyógyultak 41 százaléka budapesti. Kórházban 374 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 29-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 27 866-an vannak, a mintavételek száma 591 618.Ajánljuk még
































