Pesti Srácok

Siklósi Beatrix a PS-nek: egy fontos mérföldkő volt a Jónak lenni jó! történetében, amikor Ferenc pápa is csatlakozott az akcióhoz

Siklósi Beatrix a PS-nek: egy fontos mérföldkő volt a Jónak lenni jó! történetében, amikor Ferenc pápa is csatlakozott az akcióhoz

Több mint 280 millió forint gyűlt össze a közmédia Jónak lenni jó! idei akciójában. A bevételét teljes egészében a Semmelweis Egyetem kapja. Egy fejlesztőközpontot hoznak létre, amely a koraszülött gyermekek ellátását segíti majd. A 13-600-as adományvonal még az év végéig él. Siklósi Beatrix a jótékonysági akció projektvezetője, a Kossuth Rádió csatornaigazgatója lapunknak elmondta, rendkívül lélekemelő számára, hogy a mozgalmat nemzetközivé tudták szélesíteni.

Még egy hete vasárnap is egésznap érkeztek a felajánlások és a licitek. Megállás nélkül csörögtek a telefonok a Jónak lenni jó! telefonközpontjában. A hívásokat a közmédia munkatársai fogadták, de

A 13-600-as adománygyűjtő vonal hívásával 500 forinttal lehetett támogatni az akciót. Az egy hónapja tartó gyűjtés alatt és a műsorfolyamban

PestiSracok facebook image
Papp Dániel, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap (MTVA) vezérigazgatója, Siklósi Beatrix, a program projektvezetõje, Merkely Béla rektor, Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója és Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának igazgatója (b-j) a közmédia Jónak lenni jó! jótékonysági kampányát bejelentõ sajtótájékoztatón a Semmelweis Egyetemen 2023. október 16-án. Az egyetem alapítványán keresztül a koraszülött és a veleszületett fejlõdési rendellenességgel élõ gyermekeket segítõ Semmelweis Fejlõdéstámogató Központ komplex fejlesztésére gyûjti idén az adományokat a közmédia. MTI/Kovács Attila

Emellett számtalan egyéni falajánlás gyarapította a jótékonysági akciót. Családok, idősek és olyan szülők is ajánlottak fel kisebb-nagyobb összegeket, akinek gyermeke korábban jött világra. Egy nagy magyar orvosi eszközöket gyártó cég 20 millió forintot ajánlott fel. A páratlan összefogás eredményeként több, mint 280 millió forint gyűlt össze.

- fogalmazott Siklósi Beatrix. A csatornaigazgató hangsúlyozta, hogy a sikert ő nem feltétlenül csak a forintok számában méri. Hanem abban, hogy mennyire tudják valóban úgy aktivizálni az embereket, hogy érezzék azt, hogy tényleg jobbá tudnak válni ezáltal. Hozzátette:

Siklósi Beatrix elmondta, nagy megtiszteltetés volt, hogy Novák Katalin köztársasági elnök is bekapcsolódott az akcióba. Az igazgató szerint ezáltal még nagyobb társadalmi elfogadottságot is éreznek a Jónak lenni jó! kampány mögött.

Siklósi Beatrix felidézte, hogy amikor elkezdték korábban Böjte Csaba testvér alapítványát, a Dévai Szent Ferenc Alapítványt támogatni, akkor látta meg először, hogy milyen az, amikor egy ország összefog.

- fogalmazott. A Jónak lenni jó! kampányra minden évben számíthatnak a rászorulók, még a legválságosabb időkben, a Covid alatt is gyűjtést szervezett a közmédia. Ez nem lesz másként a jövőben sem. Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója úgy fogalmazott:

„Nekünk ez kötelességünk… és, azt szeretnénk elérni, ami például Amerikában is előfordul, hogy például 30-40 évig is megy egy ilyen műsorfolyam, mi ezt szeretnénk a Jónak lenni jó! kampánnyal megvalósítani, ezáltal igazolni tudom, hogy lesz tizenharmadik Jónak lenni jó! is”

– fejtette ki Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója.

Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.